Real le do remija z Elchejem

La liga 31. Dec 20200:05 > 0:05 0 komentarjev
Rea Madrid Kroos
Denis Doyle/Getty Images

Po šestih zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih je madridski Real v 16.krogu La Lige presenetljivo le remiziral na gostovanju pri skromnem Elcheju.

V prvem polčasu sicer prav nič ni kazalo na neuspeh gostov, ki so bili vsaj za razred boljši nasprotnik. Elche je bil popolnoma nenevaren, gakaktiki pa so nizali priložnosti. Kroos je z glavo zgrešil iz neposredne bližine, Marcelo je s silovitim volejem z roba kazenskega prostora stresel prečko. V 20.minuti je z lepim strelom prečko zadel še Asensio, odbito žogo pa je z glavo v domačo mrežo pospravil Modrić. 0:1 je bil tudi izid polčasa. Kot se v nogometu rado zgodi, so domači Madridčane kaznovali za zgrešene priložnosti in v 52. minuti rezultat poravnali na 1:1. Carvajal je v svojem kazenskem prostoru povsem brez potrebe po rokoborsko položil na tla Barragana, sodnik Figueroa je dosodil najstrožjo kazen, s katere je zanesljivo zadel Fidel. Začela se je prava drama, v kateri sta izjemni priložnosti za goste zapravila najprej Carvajal in nato še Ramos, pri domačih se je razbranil vratar Badia, Elche pa je imel v enem od protinapadov celo priložnost za zmago, a je Boye zadel vratnico. Domači so v izdihljajih tekme zapretili še s prostega strela, ko je lepo meril Verdu, izkazal pa se je Courtois. Spremembe izida ni bilo več in Elche se je veselil pomembne točke v boju za obstanek. Real pa je namesto svojim, novoletno darilo namenil navijačem Atletica, ki ima zdaj na vrhu lestvice dve točki več in dve tekmi manj od mestnega rivala.