Real Sociedad do prve lovorike po letu 1987

La liga 4. Apr 20211:20 0 komentarjev
getty

Danes je bil na sporedu finalni obračun španskega kraljevega pokala za sezono 2019/20, v katerem pa sta nastopala dva baskovska kluba. Lovorike so se razveselili nogometaši Sociedada, ki so z 1:0 premagali Athletic Bilbao.

Tekma bi sicer morala biti odigrana že v lanski sezoni, a so v obeh taborih želeli, da se spektakel odvije pred polnimi tribunami, kar pa žal še dolgo ne bi bilo mogoče.

Na stadionu v Olimpicu v Sevilli nismo mogli uživati v dobri predstavi. V 57. minuti je Inigo Martinez napravil prekršek za enajstmetrovko, sodnik Estrada Fernandez pa je branilcu Athletica pokazal tudi rdeč karton. Po ogledu VARa je glavni delilec pravice spremenil svojo odločitev in Inigu pokazal le rumen karton. Kazenski strel je uspešno realiziral Mikel Oyarzabal, ki je tako zadel za končnih 1:0. To je bil tudi edini strel na tekmi, ki je letel v okvir nasprotnikovih vrat.

Ekipa iz San Sebastiana je osvojila prvo lovoriko po 34 letih. Leta 1987 je v finalu španskega pokala prav tako premagala svojega baskovskega rivala.

Real Sociedad je tako prišel do tretje lovorike v tem tekmovanju.

Athletic bo že čez 13 dni znova igral v finalu španskega kraljevega pokala. Baskovski ponos se bo v finalu, ki bo prav tako potekel na tem stadionu v andaluzijski prestolnici, pomeril z Barcelono.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!