Real Sociedad zmagal v Bilbau

La liga 31. Dec 202016:32 0 komentarjev
Athletic - Real Sociedad

Nogometaši Reala Sociedada so na 147. baskovskem derbiju na gostovanju z 1:0 premagali Athletic Bilbao. Edini zadetek je dosegel Portu.

Real Sociedad je edini zadetek na srečanju dosegel že po dobrih štirih minutah igre. Po podaji Oyarzabala se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Portu, ki je dosegel svoj prvi zadetek v La Ligi po več kot dveh mesecih.

V nadaljevanju je imel Sociedad precej več priložnosti, vendar zadetkov ni bilo več. Še najbližje je bil v 62. minuti Isak, ko je s prostega strela zadel prečko.

Athletic na celi tekmi ni niti enkrat neposredno streljal proti golu tekmecev.

Real Sociedad je z zmago prekinil niz šestih tekem brez zmage, vključno s tremi zaporednimi porazi. Ekipa iz San Sebastiana je z 29 točkami na tretjem mestu lestvice, vendar je odigrala kar tri tekme več od vodilnega Atletica.

Athletic Bilbao je z 18 točkami na 12. mestu.