Ronaldo je postal najboljši strelec v zgodovini nogometa!

La liga 3. Feb 202116:49 > 16:51 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo
Claudio Villa/Getty Images

Nogometaš Juventusa Cristiano Ronaldo je včeraj proti Interju dosegel 2 gola v polfinalu italijanskega pokala in tako stari dami iz Torina zagotovil lepo prednost pred povratnim obračunom.

Ne samo, da je Portugalec svojo ekipo približal velikemu finalu, hkrati se je (še enkrat več) z zlatimi črkami vpisal v nogometno zgodovino.

Cristiano Ronaldo je v dresih Juventusa, Real Madrida, Manchester Uniteda, Sportinga in portugalske reprezentance skupno dosegel 763 golov, s čimer je s prvega mesta večne liste strelcev izrinil Josefa Bicana in Peleja, ki sta dosegla 762 golov.

Njegov večni rival Lionel Messi je trenutno pri 720 uradnih golih.

Ob tem neverjetnem mejniku, je Ronaldu čestital tudi njegov bivši klub Real Madrid. Portugalec je za beli balet igral 9 sezon, v dresu kraljevega kluba pa je dosegel 450 zadetkov.

Najboljši strelec našega kluba in sedaj tudi svetovnega nogometa! Čestitke, Cristiano!” So zapisali v taboru galaktikov.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!