Sevilla ugnala Villareal in se povzpela na 4. mesto

La liga 29. Dec 202019:16 > 19:17 0 komentarjev
Sevilla
Sevilla

Nogometaši Seville so na tekmi 16. kroga španske lige potrdili odlično formo. Andaluzijci so z 2:0 premagali Villareal. Četa Julena Lopeteguija je zabeležila 6. zmago na zadnjih 7 tekmah.

V 7. minuti srečanja je Acuna nastreljal rojaka Foyta v roko. Po ogledu VARa je Soto Grado ocenil, da je šlo za enajstmetrovko. Strel iz bele točke je realiziral Lucas Ocampos.

Andaluzijci so vodstvo podvojili na začetku 2. polčasa. Ivan Rakitić je na sredini igrišča odlično ukradel žogo in jo prepustil Ocamposu, slednji je imenitno žogo v prostor poslal En-Nesyriju. Maročan se je znašel sam pred vrati Asenja in ga brez težav premagal ter tako postavil končnih 2:0.

Sevilla je tako rumeno podmornico izrinila iz 4. mesta. Varovanci Lopeteguija, ob tekmi več, za vodilnim Atleticom zaostajajo za 6 točk. Takšen je tudi zaostanek Villareala, ki je torej na 5. mestu.

Sevillo v naslednjem krogu čaka super vroče gostovanje na Benito Villamarinu. Tam jo bo pričakal mestni tekmec Betis.