Suarez odrešitelj Atletica, Barcelona odpadla iz troboja

La liga 16. Maj 202120:28 > 21:44 0 komentarjev

Atletico Madrid ima tudi pred zadnjim krogom španske la lige vse niti v svojih rokah, potem ko je doma izvlekel zmago z Osasuno.

Klub iz Pamplone je še v 82. minuti vodil, potem pa so domači na Wandi Metropolitano uprizorili ekspresen preobrat in zmagali ter tako pred zaključnim krogom španskega prvenstva ohranili točko prednosti pred mestnimi tekmecem, Realom.

Barcelona je po domačem porazu z 1-2 proti Celti iz Viga že izgubila tudi teoretične možnosti za nov naslov. Tako je pred zadnjim krogom vprašanje le še to, na katerem koncu Madrida bodo odprli penino.

Začnimo pri katalonskemu klubu, ki si letos pošteno povedano niti ni zaslužil naslova. Sicer so Koemanovi varovanci povedli v 28. minuti, potem ko je podajo Sergia Busquetsa izkoristil Leo Messi, a so nato gostje v 38. minuti izenačili že s prvim strelom v okvir vrat – v polno je za Celto meril Santi Mina.

Napadanje Barce za zmago in vsaj teoretične možnosti za naslov prvaka domačih je v 89. minuti uničil Mina ter postavil končni izid 1-2. Messi & druščina lahko na koncu padejo celo na četrto mesto, če bi v zadnjem krogu doživeli poraz z Eibarjem, Sevilla pa bi zmagala proti Alavesu.

Real Madrid je današnjo domačo nalogo opravil z oceno prav dobro. Sicer so zmagali, a jim Osasuna ni pomagala, da bi prevzeli tudi vodstvo na lestvici. V zelo izenačenem boju proti Athletic Bilbau so na San Mamesu slavili z golom Nacha Fernandeza v 68. minuti po podaji Casemira.

V zadnjem krogu bo kraljevi klub doma gostil Villareal in skušal osvojiti tri točke, hkrati pa računal na remi ali poraz Atletica pri Real Valladolidu.

“Los Colchoneros” so na domačem srečanju proti Osasuni “viseli”, se v 75. minuti znašli celo v rezultatskem zaostanku, potem ko je Jana Oblaka premagal Hrvat, Ante Budimir. Sodniki so šli situacijo preverjat z VAR sobo in ugotovili, da je žoga za nekaj centimetrov prešla golovo črto.

Zaostanek je Atletico prebudil in domači so v razmaku šestih minut zadeli kar dvakrat. V 82. minuti je v polno meril Renan Lodi – podal mu je Joao Felix – v 88. pa je za nepopisno veselje na klopi Atletica poskrbel še Luis Suarez.

Jan Oblak je na pragu prvega naslova španskega prvaka, prve velike lovorike, v svoji karieri.