Valencia in Celta do visokih zmag

La liga 9. Maj 202120:34 0 komentarjev
Urugvajec Maximiliano Gomez je bil junak Valencie. Foto: Guliverimage

Valencia je z domačo zmago proti Real Valladolidu (3:0) pridobila mesto na lestvici in je zdaj trinajsta. Prav tako je mesto pridobila Celta iz Viga - proti Villarrealu je slavila s 4:2 v gosteh - in je zdaj na lestvici La lige osma.

Valencia je na domači Mestalli gostila Real Valladolid in zanesljivo zmagala. Dvakrat je zadel urugvajski napadalec Maximiliano Gomez, najprej v podaljšku prvega polčasa po podaji Gayaja, nato še v uvodu drugega, ko je v 48. minuti izkoristil asistenco Solerja. Zmago netopirjev je potrdil Thierry Correa v 89. minuti. Valencia je z novimi tremi točkami na 13. mestu La lige prehitela mestnega tekmeca Levante. Valladolid na drugi strani ostaja sedemnajsti, a ima pred 18. Huesco in 19. Elchejem le točko prednosti, močno pa se je približal tudi Eibar, ki na dvajsetem mestu zaostaja le dve točki. V zadnjih treh krogih se obeta ogorčen boj za obstanek.

Na obračunu med Villarrealom in Celto iz Viga je padlo kar šest zadetkov. Povedli so gostje iz severa Španije, ko je v 19. minuti zadel Santi Mina. Rumena podmornica je odgovorila šest minut kasneje, ko je izenačil Moi Gomez. Mina v 36. in Brais Mendez v 48. minuti sta gostom priborila lepo prednost pred odmorom, ki jo je Celta v drugem polčasu še povišala. Zadel je Augusto Solari v 57. minuti. Domači so v 87. minuti znižali, zadel je Gerard Moreno, minuto kasneje je bil pri gostih izključen še Facundo Ferreyra. Izid se do konca kljub temu ni spremenil, Villarreal tri kroge pred koncem na lestvici ostaja šesti, Celta se je pomaknila na osmo mesto.