Varane je z dvema goloma rešil kožo Zinedina Zidana

La liga 6. Feb 202121:31 > 23:15 0 komentarjev
REUTERS/Jon Nazca

Nogometaši Real Madrida so imeli na tekmi 22. kroga španske La lige ogromno težav s Huesco. Ekipa iz El Alcoraza je vodila z 1:0, a je Real Madrid vendarle uspel zrežirati popoln preobrat. Galaktiki so slavili z 2:1 in tako prišli do 13. zmage v tej sezoni.

V prvem polčasu sta mreži na El Alcorazu mirovali, uvod v drugi polčas pa je nakazal, da se bo tekma v Huesci razživela.

Že v 1. minuti drugega polčasa je Mikel Rico zadel prečko, le 2 minuti kasneje pa so gostitelji dokončno našli pot do vrat Courtoisa. Okazaki je pobegnil po desnem krilu in nato na robu kazenskega prostora našel Javija Galana, ki je z zelo natančnim strelom s polvoleja snel pajčevino iz desnega zgornjega kota vrat Courtoisa.

Galaktiki so izenačili le nekaj minut kasneje. Karim Benzema je s prostega strela odlično streljal prek živega zidu in stresel prečko, od katere se je žoga odbila visoko v zrak. Slabo reakcijo obrambe Huesce je izkoristil Varane, ki je pričakal žogo in bil meter pred golovo črto najvišji ter tako žogo z glavo poslal v mrežo.

Beli balet se je nato dolgo mučil s skromno Huesco. Izgledalo je, da bo Real Madrid stopil na bananin olupek proti ekipi, ki bo kot vse kaže med prvoligaško druščino plesala samo eno sezono. Florentino Perez je verjetno že pred koncem tekme začel z iskanjem Zidanovega naslednika, a na koncu je francoskega trenerja dokončno rešil njegov rojak.

Real Madrid je do popolnega preobrata prišel v 84. minuti. Kroos je izvedel prosti strel z desne strani in našel Casemira na oddaljenejši vratnici. Brazilec je žogo zavrnil pred vrata tekmeca in tam našel Varana, ki je dosegel drugi današnji gol.

Madridčani so tako z drugega mesta začasno izrinili Barcelono, njihov zaostanek za mestnim rivalom Atleticom pa ob dveh tekmah več znaša (verjetno) neulovljivih 7 točk.