Zidane: Benzema je najboljši francoski napadalec vseh časov

La liga 16. Dec 20209:54 > 9:56 0 komentarjev
Real Madrid/twitter

Karim Benzema je v torek znova dokazal, kako pomemben je za Real Madrid. Francoz je z dvema goloma v drugem polčasu poskrbel za zmago kraljevega kluba proti Athletic Bilbau (3:1).

Real se je znova mučil, Benzema pa je bil eden redkih, ki je bil skozi ves obračun izjemen. To je opazil tudi Zinedine Zidane, ki je že od nekdaj velik oboževalec svojega varovanca.

Zidane: “Benzema je najboljši francoski napadalec vseh časov.”

Zame vsekakor,” je Zidane odgovoril na vprašanje, če je Benzema najboljša “devetka” v zgodovini Francije in dodal: “To dokazuje iz tekme v tekmo, hkrati pa je že zares dolgo v Real Madridu. Za Real je odigral več kot 500 tekem in dosegel ogromno zadetkov. Na koncu prav statistika govori sama zase. Zame je najboljši. To ni skrivnost.

Benzema je v nori formi vse od slovesa Cristiana Ronalda, ki je Madrid zapustil leta 2018. Zidane je sicer navdušen tudi nad njegovim trdim delom na sredini igrišča.

Postal je bolj kompleten igralec,” meni Zidane, ki je vse skupaj dodatno obrazložil: “Ni več klasična špica. Ne razmišlja samo o golih in to imam pri njemu najraje.”

Francoski strateg navkljub zahtevnemu prazničnemu ritmu sinoči ni spreminjal začetne enajsterice. S tem je marsikoga presenetil, hkrati pa po tekmi dobil veliko vprašanj, zakaj se je tako odločil.

Zidane: Potrebno je zmagati, tudi ko ne igraš dobro

Ne glede na to, kaj bom storil, bodo ljudje vedno govorili in kritizirali,” se je odzval Zidane in dodal: “Jaz moram sprejeti odločitve in menim, da sem moral sprejeti takšno. Vsi bi radi igrali, najbolj pomembno pa je, da nadaljujemo z nizom zmag. Trenutno nam dobro kaže, igralci so srečni, na koncu pa smo zaradi novih treh točk srečni vsi.

Los Blancosi so imeli v tej sezoni kar nekaj težav. Tudi v ligi prvakov niso bili prepričljivi, napredovanje v izločilne boje so si zagotovili šele v zadnjem krogu. Zidane navkljub nekaterim slabšim predstavam v tej sezoni ni zaskrbljen.

V La Ligi je vedno zahtevno. Tudi danes se je tekma zakomplicirala, a smo na koncu osvojili tri točke. O sami tekmi ne rabimo veliko govoriti, pomembna je zmaga in nove tri točke. Nismo blesteli, ampak tudi ob slabših predstavah je potrebno zmagovati,” je zaključil Zidane.

Real ima po 13 tekmah 26 točk in je trenutno na tretjem mestu, kjer je sicer točkovno poravnan z vodilnim Real Sociedadom in drugim Atleticom. Atletico ima dve tekmi manj.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!