Zidane: Verjamemo, da je naslov še vedno dosegljiv

La liga 10. Feb 20219:49 0 komentarjev
REUTERS/Jon Nazca

Nogometaši madridskega Reala so v torek zvečer na zaostali tekmi La Lige z 2:0 premagali Getafe. Trener kraljevega kluba Zinedine Zidane je bil po obračunu zadovoljen z igro svojih vraovancev.

Real je sicer na gol čakal do 60. minuti, tekmo pa odločil šest minut zatem. Med strelce sta se v tem obdobju vpisala Karim Benzema in Ferlan Mendy.

Zadovoljen sem z rezultatom in igro, še posebej ob upoštevanju vseh težav s poškodbami. Odigrali smo dobro tekmo z malo drugačno postavitvijo. Na koncu se je vse dobro izšlo, najbolj sem vesel zaradi igralcev,” je po tekmi povedal Zinedine Zidane.

Aktualni španski prvaki so zaradi poškodb in kazni pogrešali Ramosa, Hazarda, Kroosa,…

Na postavitev 3-4-3 se nismo veliko pripravljali. Pred tekmo smo se pogovarjali, kako se bomo organizirali, igralci pa so navodila dobro razumeli. Ko igraš s postavitvijo, ki je ne uporabljaš velikokrat in gre vse po planu, moraš biti zadovoljen. Pred nami je še veliko tekem, do konca prvenstva lahko osvojimo še 48 točk. Borili se bomo do konca lige. Mislim, da naši navijači še vedno verjamejo v naslov. Vedno verjamejo, da lahko poskrbimo za preobrat. Tudi mi verjamemo v svoje sposobnosti, pred nami je še veliko tekem,” je dodal Francoz.

Real je po zmagi proti Getafeju, ki proti kraljevemu klubu ni zabil gola že na petih tekmah, zaostanek za vodilnim Atleticom zmanjšal na pet točk. Potrebno je dodati, da ima Atletico dve tekmi manj. Real se bo v naslednjem krogu doma pomeril z Valencio.