Španski mediji: Vodilni pri Barci so se odločili

La liga 12. Maj 202117:33 0 komentarjev
Robert Michael/AP Images
Ronaldo Koeman je pod hudim pritiskom. Foto: Robert Michael/AP Images

Nizozemski trener Ronald Koeman naj bi po koncu sezone zapustil Barcelono.

Čeprav je bil njegov status pri katalonskem klubu pred nekaj tedni še varen, so se zdaj stvari spremenile.

Vodilne pri Barceloni so precej razočarali slabi rezultati in tudi predstave moštva. Velik del upravnega odbora pa meni, da je glavni krivec za to Ronald Koeman.

Nizozemcu so očitali slabe taktične rešitve in tudi slabe menjave med tekmami, zato vse bolj postaja jasno, da so Koemanu na klopi Barcelone šteti dnevi.

Navkljub veliki napetosti, ki vlada v taboru Kataloncev, predsednik kluba Joan Laporta ne bo sprejel prehitrih odločitev, a španski mediji so si enotni, da je nizozemski strokovnjak na izhodnih vratih katalonskega ponosa.

Barca je v letošnji sezoni osvojila španski pokal, a kot kaže bo ostala brez naslova španskega prvaka. Na zadnjih štirih tekmah so Messi in druščina osvojili le pet točk in so trenutno na drugem mestu razpredelnice. Vodilni Atletico ima točko več.

Toda moštvo Atletica, za katerega uspešno nastopa Jan Oblak ima tudi tekmo manj. Do konca sezone bo Barcelona odigrala še dve tekmi, proti Celti doma in Eibarju v gosteh.

Spomnimo, Koeman je klop Kataloncev zasedel na začetku sezone.

SK

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!