Stara dama v težavah: Morda bomo morali koga prodati

Nogomet 26. Feb 202120:27 > 23:24
REUTERS/Massimo Pinca

Pri klubu iz Torina so objavili, da so doslej v letošnji sezoni izgubili že 113 milijonov evrov.

Naslednji italijanski velikan, ki je zaradi pandemije koronavirusa objavil izredno slabe finančne rezultate je Juventus. Toda v primeru stare dame iz Torina gre za nadaljevanje negativnega trenda saj so z izgubo poslovali tudi v prejšnjem letu. Težave so reševali z dokapitalizacijo, v prihodnje pa je mogoče tudi to, da bodo prodajali nogometaše, če bo to potrebno za sanacijo poslovanja.

Stara dama je finančno leto sklenilo s poslovno izgubo v višini 113 milijonov evrov. V klubu so pojasnili, da je razlog predvsem pandemija kar je povzročilo zaprtje stadiona in znižanje cenam licenčnim klubskim izdelkom. Prihodki so padli za 20 odstotkov in sicer na 258.3 milijona evrov, net dolg pa znaša 357 milijonov evrov.

V klubu so izrazili prepričanje, da se bo poslovanje po normalizaciji razmer hitro uredilo. Do takrat pa ne izključujejo možnosti, da bi prodali kakšnega izmed nogometašev.