Tabor izkoristil izključitev Lovrića in ugnal Muro

Nogomet 21. Apr 202117:01 > 17:11 0 komentarjev
Tabor - Mura
Twitter/NKTaborSežana

Na srečanju 29. kola 1. SNL je Tabor Sežana s 3:1 premagal Muro, ki je skoraj ves drugi polčas igrala z desetimi nogometaši.

CB Tabor Sežana : Mura 3:1 (1:1)

Strelci: 0:1 Karničnik (16.), 1:1 Stančić (21.), 2:1 Rovas (80., 11-m), 3:1 Azinović (86.)

Tretjeuvrščena Mura je po treh zaporednih remijih tokrat v Sežani ostala brez točk in si tako zapravila novo priložnost, da se približa Olimpiji in Mariboru.

Prekmurci so sicer povedli, ko je v 16. minuti v polno zadel Žan Karničnik. Tabor, ki na domačem terenu ni zmagal že od decembra, je izenačil le pet minut kasneje, ko je zadetek dosegel Dino Stančić.

Morda ključni trenutek tekme je bil v 49. minuti, ko je drugi rumeni karton dobil Dragan Lovrić, tako da je Mura ostala le z desetimi igralci.

To so domači znali izkoristiti in v zadnjih desetih minutah prišli do zmage. V 80. minuti je enajstmetrovko za vodstvo z 2:1 zadel Christos Rovas, piko na i pa je v 87. minuti postavil Antonio Azinović.

Tabor Sežana na lestvici s 36 točkami zaseda 7. mesto, Mura pa s 46 točkami ostaja tretja, 4 točke za drugouvrščenim Mariborom.