Uradno: Neymar podaljšal zvestobo PSG-ju

Nogomet 8. Maj 202115:21 > 15:32 0 komentarjev
Neymar, PSG
Neymar v Parizu ostaja vsaj do 2025! (Foto: Paris Saint-Germain)

Brazilec Neymar je s francoskimi branilci naslova Paris Saint-Germainom podpisal novo pogodbo. Trenutna bi se mu iztekla s koncem sezone 2021/22, nova ga na Parižane veže vse do junija 2025! Neymar bo skupaj s Kylianom Mbappejem tako še naprej tvoril napadalni tandem, ki nasprotnim branilcem naganja strah v kosti.

Kar je že v petek poročal francoski L’Equipe, je dan kasneje postalo tudi uradno. Brazilski superzvezdnik Neymar je s Paris Saint-Germainom podaljšal pogodbo! V Parizu ostaja do leta 2025.

Paris Saint-Germain z veseljem sporoča, da je Neymar s klubom pogodbo podaljšal še za tri sezone. 29-letni virtuoz je zdaj s klubom iz prestolnice zaezan vse do 30. junija 2025,” so zapisali na spletni strani.

Neymar je v Parizu od leta 2017, kamor se je za rekordno in astronomsko odškodnino preselil iz Barcelone. Francozi so Kataloncem odšteli 222 milijonov evrov, kolikor je znašala njegova odkupna klavzula.

V veliko zadovoljstvo mi je, da podaljšujem svojo zgodbo v Paris Saint-Germainu. Zelo srečem sem v Parizu. Ponosen sem, da sem del te ekipe, da si delim slačilnico s temi fanti, delam pod vodstvom odličnega tenerja in sem del zgodovine tega kluba. Vse to mi daje zaupanje v projekt. Tukaj sem dozorel, tako kot oseba kot nogometaš,” je po podpisu povedal Neymar, ki si želi s PSG-jem osvojiti še veliko lovorik.

Legenda Paris Saint-Germaina

V klubu Neymarja že zdaj štejejo za legendo: “Po prihodu leta 2017, si je Brazilec že utrl pot med klubske legende. Za Parižane je odigral 112 tekem. Poleg izjemnih potez in inspiracije, je številka deset poskrbela še za 85 golov in 51 podaj, s čimer je že med desetimi najboljši strelci v klubski zgodovini.”

Letos je sicer iz Lige prvakov izpadel v polfinalu proti Manchester Cityju. V francoskem prvenstvu pa PSG trenutno zaseda 2. mesto. Za vodilnim Lillom zaostaja štiri točke, ob tem ima tudi odigrano tekmo manj. Če tudi tukaj Parižanom spodleti, jim preostane še francoski pokal.

Neymar je sicer v dresu PSG-ja osvojil tri državne in dva pokalna naslova. V Ligi prvakov je najdlje prišel lani, ko je moral v finalu priznati premoč Bayernu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!