V Superligi le še Real Madrid in Barcelona

Nogomet 21. Apr 202114:09 0 komentarjev
AP Photo/Joan Monfort
Karim Benzema in Gerard Pique. Foto: AP Photo.

Iz Superlige so izstopili prav vsi klubi ustanovitelji z izjemo Barcelona in Reala Madrida, tako da je projekt hitro in klavrno propadel.

Na vprašanje novinarja, ali lahko Superliga obstaja s samo petimi ali šestimi klubi, je Andrea Agnelli odgovoril: “Če sem iskren in pošten, ne. Še vedno verjamem v ta projekt, v vrednost, ki bi ga dodal nogometni piramidi. To bi bilo najboljše tekmovanje na svetu. Ampak ne, zdaj menim, da s projektom ne moremo nadaljevati.”

KLUBI IZSTOPAJO DRUG ZA DRUGIM

Po “predaji” Juventusa so svoj izstop iz Superlige oznanili tudi madridski Atletico ter milanska Inter ter AC Milan.

V uradni izjavi so pri Atleticu zapisali: “Upravni odbor Atletica Madrida, ki se je sestal v sredo zjutraj, se je odločil, da bo uradno obvestil Superligo in preostale klube ustanovitelje, da ne bo dokončno formaliziral svoje pridružitve projektu. Atletico Madrid se je v ponedeljek odločil, da se projektu pridruži zaradi okoliščin, ki danes ne obstajajo več. Za klub je bistvenega pomena harmonija med vsemi skupinami, ki sestavljajo družino rdeče-belih. Člani prve ekipe in trener so izrazili zadovoljstvo nad odločitvijo kluba, saj razumejo, da morajo športne zasluge prevladati nad vsemi drugimi merili.”

#related-news_0

Svoj izstop so potrdili tudi pri Interju: “FC Internazionale Milano potrjuje, da klub ni več del projekta Superlige. Vedno se zavzemamo, da navijačem omogočimo najboljšo nogometno izkušnjo; inovacije in vključevanje so del našega DNK že od ustanovitve. Naše sodelovanje z vsemi zainteresiranimi stranmi za izboljšanje nogometne industrije se ne bo nikoli spremenilo. Inter verjame, da mora imeti nogomet, tako kot vsak sektor dejavnosti, interes da nenehno izboljšuje svoja tekmovanja in ohranja navdušujoče navijače vseh starosti po svetu v okviru finančne vzdržnosti. S to vizijo se veselimo sodelovanja z institucijami in vsemi zainteresiranimi stranmi za prihodnost športa, ki ga imamo vsi radi.”

“Vabilo k sodelovanju v projektu Superlige smo sprejeli z resničnim namenom ustvariti čim boljše evropsko tekmovanje za navijače z vsega sveta, da zaščitimo interese kluba in naših navijačev. Spremembe niso enostavne, vendar je za napredek potreben razvoj, z leti pa se je razvijala in spreminjala tudi struktura evropskega nogometa. Toda glasovi in ​​pomisleki navijačev po vsem svetu glede projekta Superlige so bili močni in jasni, zato mora naš klub ostati občutljiv in pozoren na mnenje tistih, ki imajo radi ta čudovit šport, vendar si bomo še naprej aktivno prizadevali za določitev trajnostnega modela za nogometni svet,” so zapisali pri AC Milan.

Pri Juventusu so v uradni objavi zapisali: Juventus ostaja prepričan, da je projekt športno, komercialno in legalno čvrst, ampak trenutno so možnosti za njegovo izpeljavo v prvotni zasnovi omejene.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!