Večer mojstrovin v Madridu ni dal zmagovalca

Liga prvakov 27. Apr 202122:50 > 23:16
Veselje Karima Benzemaja po mojstrovini, ki mu je uspela v 29. minuti. FOTO: Guliverimages

Za nami je prva tekma polfinala nogometne lige prvakov. Chelsea in Real sta v Madridu remizirala z 1:1. V sredo nas čaka zanimiv obračun v Parizu, kjer se bosta pomerila bogata PSG in Manchester City.

V torkovem obračunu na pomožnem stadionu Reala, ki nosi ime po legendarnem Alfredu Di Stefanu (Real svoj stadion Santiago Bernabeu prenavlja), so do vodstva prišli gostje, ko je po odličnem solo prodoru v 14. minuti domače nogometaše šokiral Američan Christian Pulisic.

Po zaostanku so se nogometaši Reala, ki se lahko pohvalijo s kar 13 naslovi evropskega prvaka, kar je rekord, hitro pobrali. Karim Benzema, ki je pred tem po strelu izven kazenskega prostora stresel tudi okvir vrat, je v 29. minuti atraktivno zadel v kazenskem prostoru in postal najstarejši nogometaš, ki je dosegel gol v polfinalu lige prvakov. Danes je bil star 33 let in 129 dni.

Do konca tekme se izid ni spremenil, tako da bo na povratni tekmi v Londonu še kako zanimivo.

Spektakel v Parizu

V sredo nas na stadionu Park princev v Parizu čaka še obračun med PSG in Manchester Cityjem, ki še nikoli nista osvojila naslov evropskega prvaka, čeprav gre za najbolj dominantna kluba zadnjega desetletja iz Francije oziroma Anglije. Oboji seveda upajo, da bo od letos to drugače.

Povratni tekmi polfinala bosta na sporedu prihodnji teden. Veliki finale bo 29. maja gostil olimpijski stadion Atatürk v Istanbulu.