Adut s klopi: Willock Newcastlu prinesel zmago

Nogomet 17. Apr 202118:47 > 18:48 0 komentarjev
REUTERS
REUTERS

Nogometaši Newcastla so na tekmi 32. kroga Premier lige prišli do pomembne zmage potem, ko so s 3:2 na svoji zelenici premagali West Ham.

Newcastle je drugo zaporedno zmago vpisal proti četrtouvrščeni ekipi.

West Ham je po avtogolu in z igralcem manj uspel izenačiti na 2:2, a je tekmo nato odločil Joseph Willock, ki je zadetek dosegel zgolj dve minuti po tem, ko je vstopil na zelenico.

Gostje so imeli žogo dalj časa v svoji posesti, a obe ekipi sta zabeležili kar nekaj poizkusov proti vratom nasprotnika.

Domači so do prednosti prišli v 36. minuti potem, ko je avtogol dosegel Issa Diop. Za gostujočo ekipo so se stvari še bolj poslabšale, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona v 36. minuti izključen Craig Dawson.

Newcastle je do konca prvega polčasa prednost povišal na 2:0, potem, ko se je v 41. minuti med strelce vpisal Joelinton.

West Ham se ni predal in gostje so si v drugem polčasu ustvarili kar nekaj lepih priložnosti. Diop se je v 73. minuti odkupil za avtogol v prvem polčasu in znižal na 2:1.

V 80. minuti je bilo 2:2. Jesse Lingard je unovčil strel z bele točke.

Takoj po zadetku za izenačenje so bili gostje neprevidni. Joe Willock je namreč v 82. minuti poskrbel za pomembno zmago Newcastla.

West Ham je s 55 točkami ostal na četrtem mestu lestvice. Za njim sta Chelsea in Liverpool. Modri iz Londona s tekmo manj zaostajajo za točko, Liverpool pa prav tako s tekmo manj 3.