Zvezda proti Mačvi do 14. zaporedne zmage v Superligi!

Nogomet 11. Mar 202121:53 0 komentarjev
Crvena zvezda

Nogometaši Crvene zvezde so na domačem igrišču na zaostali tekmi 22. kola Superlige Srbije s 4:0 premagali Mačvo in v državnem prvenstvu zmagali 14. zapored.

Branilci naslova so se z novimi tremi točkami utrdili na prvem mestu lestvice in imajo zdaj 9 točk prednosti pred drugouvrščenim Partizanom.

Ekipa Dejana Stankovića je rutinirano premagala goste iz Šabca, dva zadetka je prispeval Aleksandar Katai. Vodja igre rdeče-belih je načel mrežo Mačve s krasnim golom v 10. minuti, prednost pa je v 24. minuti po podaji Milana Gajića podvojil Milan Pavkov.
V nadaljevanju so domači nogometaši nadzirali dogajanje na igrišču in si ustvarili še nekaj priložnosti (najlepšo je zamudil Veljko Nikolić, ki je v 26. minuti zadel vratnico), ampak na naslednji zadetek se je čakalo do zadnjih minut tekme.
Najprej je v 79. minuti Aleksa Vukanović ovrgel vse dvome o zmagovalcu, v 87. minuti pa je Katai s svojim 11. zadetkom v sezoni postavil končni izid tekme, 4:0.

Zvezda bo v naslednjem kolu gostovala v Voždovcu, Mačva pa v Bački Topoli. Ekipa iz Šabca na lestvici zaseda predzadnje mesto in ima minimalne možnosti za obstanek v Superligi.