ACH v derbiju ugnal Calcit

Odbojka 5. Dec 202019:15 0 komentarjev
ACH
ACH

Odbojkarji ACH Volleyja so v derbiju Sportklub Prve odbojkarske lige na gostovanju s 3:0 v nizih premagali Calcit Volley in tako utrdili vodstvo na lestvici.

ACH Volley je po napetem boju s 3:0 (25, 21, 25) premagal Calcit Volley in dosegel deseto zmago na enajstih tekmah, medtem ko je Calcit zdaj pri razmerju 8-2 in na tretjem mestu lestvice.

V prvem nizu nobena izmed ekip ni vodila za več kot dve točki in po napaki Ropreta pri servisu je bilo 25:25. Sledil je uspešen napad razpoloženega Mateja Köka in nato na drugi strani neuspešen poskus Mitje Gasparinija, tako da je ACH niz dobil s 27:25.

V drugem nizu je bila zgodba podobna, gostje so do finiša niza le enkrat vodili za tri (10:7), na koncu pa pokazali več zbranosti v obrambi in zaostanek 20:18 z delnim izidom 7:1 spremenili v zmago s 25:21.

V tretjem nizu si je ACH večjo prednost priigral že sredi niza (16:11) in takrat je domači trener Gregor Jerončič vzel time-out. Zatem so Kamničani počasi lovili goste in jih pri 24:24 tudi ujeli, vendar je zaključek niza pripadel Ljubljančanom, ki so ga dobili s 27:25.

Za ACH je 13 točk dosegel Kök, 10 Tzourtis in po 7 Pokeršnik in Videčnik, pri Calcitu pa je s 15 točkami izstopal Gasparini.