Slovenci vstali od mrtvih in končali francoski urok!

Odbojka 10. Jun 202115:19 > 22:33 0 komentarjev
Slovenci so prvič v zgodovini na uradnih tekmah premagali Francijo. Foto: FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v 8. krogu lige narodov v Riminiju po velikem preobratu s 3:2 (-17, -19, 23, 19, 9) v nizih ugnala favorizirani Francijo. Slovenci po veliki zmagi ostajajo v boju za prvi štiri mesta, ki vodijo v polfinale.

Slovenci so bili ob odsotnosti Tončka Šterna in Jana Kozamernika, ki ga ju ni bilo v postavi, in kapetana Tineta Urnauta, ki je sedel na klopi, v prvih dveh nizih proti Franciji povsem nemočni. Prvi niz so izgubili s 25:17, drugega s 25:19, Francozi so tudi v tretjem nizu že vodili z 21:19 in bili na poti k suvereni zmagi, ko je na sceno stopil mladi, komaj 19-letni Rok Možič in začel bombardirati francoske zvezdnike. Slovenci so ravno na krilih mladega Mariborčana prišli do zmage v tretjem nizu(25:23) in znižali izid v nizih na 1:2.

Samozavesti Slovenci so z izjemno predstavo nadaljevali tudi v četrtem nizu in ga gladko dobili (25:19), nato pa še odločilnega petega za izjemno zmago nad veliko Francijo.

Francija: Chinenyeze, Grebennikov, Toniutti, Tillie 5, Lyneel, Ngapeth 14, Brizard, Boyer 8, Le Goff 6, Bultor 7, Rossard 14, Diez, Faure 2, Gueye.

Slovenija: Pajenk 11, Pernuš, Šket 9, Gasparini 4, Vinčić, Štalekar 1, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik 1, Ropret, Urnaut, Čebulj 10, Možič 19.

Pa je padla tudi Francija …

Galski petelini so bili vrsto let trn v peti slovenskih odbojkarjev, med drugim so Slovence premagali tudi v finalu EP 2015 v Sofiji, nato pa še dvakrat v kvalifikacijah za nastop na olimpijskih igrah v Tokiu. Slovenci so leta 2015 zmagali le na prijateljski tekmi, drugače pa so na sedmih medsebojnih tekmah doživeli šest porazov. Francoski urok je zdaj končno končan.

Fotogalerija s tekme Slovenija vs. Francija:

Slovenci so ustavili Earvina Ngpatha in Francijo, dan pozneje pa še Rusijo. Foto: FIVB
Slovenci so pretekli teden po velikem preobratu prvič na uradnih tekmah premagali Francijo. Foto: FIVB

Izjemni Možič se je ustavil pri 20 točkah

Možič je bil na koncu obračuna prvo ime zgodovinske zmage nad Francijo, dosegel je 20 točk, kar je izjemen podatek, saj tekme sploh ni začel v prvi postavi, Klemen Čebulj jih je dodal 16, Alen Pajenk pa 13. Pri Franciji sta bila s 14 točkami najučinkovitejša Earvin Ngapeth in Thibault Rossard.

Vrhunci s tekme Slovenija vs. Francija:

Slovenci bodo tretji niz treh zaporednih tekem v Riminiju zaključili v petek s tekmo proti Rusiji. Obračun se bo začel ob 12. uri, tudi z neposrednim prenosom na Sportklubu 1.