Ob 20:30 na SK 1: ACH in Calcit za biti ali ne biti

Drugi športi 22. Mar 20218:33 > 10:33 0 komentarjev
ACH Volley
Aleš Oblak

Nocoj bomo dobili še drugega finalista moškega dela Sportklub odbojkarske lige, potem ko se bosta ob 20:30 v dvorani Tivoli na tretji tekmi polfinala pomerila ACH Volley in Calcit Volley.

V soboto so Ljubljančani zaostajali že z 0:2 v nizih, potem pa naredili preobrat in prišli do zmage. Prvi niz so zanesljivo dobili Kamničani, v drugem sta bili ekipi poravnani na 19. točki, potem pa je na servis prišel Mitja Gasparini, ki je naredil odločilno razliko za zmago v drugem setu. V tretjem nizu sta bili ekipi pred vstopom v končnico dokaj blizu (17:16), nato pa so domači z delnim izidom 5:0 poskrbeli za zanesljivo dobljen niz. V nadaljevanju so Ljubljančani ves čas igre imeli vajeti v svojih rokah za tretjo zmago nad Calcit Volleyjem na petih medsebojnih obračunih letošnje sezone. Na koncu so bili Kamničani z 10:9 uspešnejši le v bloku, v drugih elementih igre pa so bili boljši Ljubljančani, ki so dosegli sva asa več (5:3) ter bili uspešnejši tako v napadu (55 % : 44 %) kot na sprejemu (64 % : 54 %). Za goste je največ točk, 18, prispeval Jan Klobučar, 12 jih je dodal Mitja Gasparini, 11 pa Sašo Štalekar. S petimi uspešnimi bloki je nase opozoril tudi Diko Purić, ki je v pretekli sezoni igral za Ljubljančane, zdaj pa brani barve Kamničanov. Pri ACH Volleyju Ljubljana je z 22 doseženimi točkami izstopal Božidar Vučićević, ki je bil trikrat nezaustavljiv na servisu in štirikrat v bloku. Matej Kök je ob 65-odstotni uspešnosti v napadu v statistiko vpisal 16 točk, Matic Videčnik pa 11.

V soboto sta si obe ekipi močno želeli zmage in nič drugače ne bo niti v ponedeljek. “Danes smo prišli sem zmagat. Po takem porazu je težko kaj reči, glede na to, da smo vodili že z 2:0 in nam je do finala manjkal le še en niz. V ponedeljek je nova tekma, nova priložnost. Vemo, da lahko, da zmoremo, in s takšno miselnostjo moramo iti v tretjo tekmo in poskušati zmagati,” je po koncu dvoboja povedal sprejemalec Calcit Volleyja, Jan Klobučar.

Kot pravi Viki, življenje je po zmagi lepše. Drži kot pribito. Pa takoj dodajam, da nismo absolutno nič naredili, če to ne bo nadgrajeno v ponedeljek. Zdaj se je treba umiriti in spočiti, čeprav je jutri trening. Moramo pregledati, kaj je bilo dobro in poskušati eliminirati tisto, kar ni bilo dobro. Čestitke prav vsakemu igralcu moje ekipe, ker danes so bili pravi. Vem, da je bila v prvih dveh nizih želja prevelika in so igrali v rdečih obratih, takrat pa se roka skrajša. Že v garderobi sem videl veliko željo in to mi je bilo všeč,” je bil sobotnega uspeha vesel trener Ljubljančanov Matija Pleško.

ACH Volley Ljubljana, ki se je v preteklosti imenoval ACH Volley Bled in Autocommerce Bled, se državnega naslova nazadnje ni veselil v sezoni 2003/2004, ko je bila prvak Šoštanj Topolšica, sezono prej pa so pokal državnih prvakov zadnjič dvignili odbojkarji Calcit Volleyja, takrat Calcit Kamnika.

Kot rečeno, bo odločilna tekma, ki bo dala drugega finalista, na sporedu nocoj od 20:30 naprej v živo na SK 2.

Finale, kjer bosta moštvi igrali na tri zmage, se bo s prvim obračunom pričel v petek, 26. marca ob 18. uri. Drugo srečanje bo sledilo v torek, 30. marca, tretje pa v petek, 2. aprila. Kdo se bo v finalu pridružil odbojkarjem Merkur Maribora? ACH Volley ali Calcit Volley?