EP U17: Slovenke do točke proti Turčiji

Uncategorized 2. Okt 202016:40 > 16:47

Slovenska ženska odbojkarska reprenzentanca U17 je na drugi tekmi evropskega prvenstva v Črni gori izgubila proti favorizirani Turčiji z 2:3, vendar na trenutke prikazala zelo obetavno igro in osvojila prvo točko na prvenstvu.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu U17 v Podgorici odigrala drugo srečanje. Tokratne tekmice so bile bronaste z zadnjega prvenstva, favorizirane Turkinje.

Izbranke selektorja Sama Miklavca so v prvem nizu odigrale odlično v napadu, zelo razpoloženi sta bili predvsem Selena Leban (7 točk) in Naja Šalamun (4). Precej bolje kot pri Turkinjah je deloval tudi sprejem servisa in Slovenija je niz dobila s 25:16.

V drugem nizu so favoritzirane Turkinje zelo dobro začele (8:3). V nadaljevanju se je Slovenija sicer približala, vendar so bile Turkinje v zaključku niza nekoliko bolj zbrane in ga dobile s 25:21.

Turčija je vodila tudi na začetku tretjega niza, največja prednost je bila 6 točk, nato pa so Slovenke z delnim izidom 12:2 prišle do prednosti štirih točk, ki so jo uspele zadržati do konca niza, ki so ga dobile s 25:21.

Četrti niz je bil povsem turški in najbolj enostranski na tekmi, končal se je z izidom 25:15, Slovenke pa niso niti enkrat vodile, pešati je začel tudi sprejem servisa.

Turkinje so peti niz začele s štirimi zaporednimi točkami, po takšnem zaostanku pa se Slovenke niso več pobrale. Turčija je povečevala prednost in niz dobila s 15:5 in se veselila svoje druge zmage na prvenstvu.

Slovenija – Turčija 2:3 (25:16, 21:25, 25:21, 15:25, 5:15)

Leban 16, Gradišnik Klajnšček 15, Šalamun 12, Godec 7, Čižman 3, Halužan Sagadin 2, Javornik 1, Grubišič-Čabo 1; Bükmen 18, Sahin 14, Eroktay 11, Yesilirmak 7, Arslanalp 7, Zengin 6, Mumcular 5, Göcmen 2, Wilson 1.

Slovenska reprezentanca se bo v tretjem kolu jutri ob 20. uri pomerila z gostiteljico prvenstva, Črno goro, srečanje pa si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na Sportklubu.