Ropret izvoljen v upravni odbor CEV

Uncategorized 16. Okt 202017:32 > 17:36
Jurij Kodrun

Na Dunaju je potekala volilna skupščina Evropske odbojkarske konfederacije (CEV). Na čelu krovne evropske organizacije ostaja Aleksandar Boričić, s kandidaturo v upravni odbor pa je kot prvi Slovenec doslej uspel predsednik OZS, Metod Ropret.

V avstrijski prestolnici, ki je volilno skupščino gostila namesto Moskve, je bilo prisotnih 42 delegatov, 13 jih je dogajanje spremljalo preko spleta. Za mesto predsednika CEV sta se potegovala dva kandidata, Srb Aleksandar Boričić in Estonec Hanno Pevkur. Boričić je svoj drugi mandat na čelu evropske zveze osvojil s 36 glasovi, Pevkur jih je prejel 19.

Na Dunaju so delegati volili tudi člane upravnega odbora CEV (BOA). Za 18 mest (dodatno, 19., zaseda predsednik CEV) se je potegovalo 27 kandidatov iz 27 držav. Predsednik OZS, Metod Ropret, je bil v upravni odbor izvoljen z veliko podporo, s kar 34 glasovi.

“Seveda sem vesel izjemno visoke podpore in svoje izvolitve v »board« evropske zveze. Vendarle pa moram reči, da tega ne ocenjujem toliko kot priznanje meni ali mojemu delo osebno, ampak priznanje celotni slovenski odbojki, celotni organizaciji, kajti resnično smo v zadnjih letih celotni Evropi dokazali, da znamo in da zmoremo ter da tako organizacijsko kot tekmovalno sodimo med najboljše države v Evropi”, je dejal Ropret, ki je prvi Slovenec, ki bo zasedal to pomembno funkcijo.

Nekdanji slovenski reprezentant Tomislav Šmuc je oddal kandidaturo za člana komisije za odbojko na mivki, predsednik Društva odbojkarskih trenerjev Slovenije, Gregor Hribar, kandidira za člana trenerske komisije. Nekdanji mednarodni odbojkarski sodnik, Peter Končnik, je na listi kandidatov za člane sodniške komisije, za člana zdravstvene komisije kandidira zdravnik slovenske moške reprezentance, Mile Majstorović.

Kandidatur za komisijo za evropske pokale, finančno komisijo, komisijo za organizacijo športa in komisijo za pravne zadeve slovenski predstavniki niso vložili. Člane komisij bo upravni odbor CEV volil na svojem prvem uradnem srečanju.