Odbojkarice znova na terenu – GEN-I boljši od Šempetra

Uncategorized 13. Nov 202019:23 > 19:27
Facebook/GenIVolley

Po štirih tednih prisilnega premora so se na igrišče vrnile odbojkarice Sportklub Prve odbojkarske lige. Na uvodni tekmi 10. kola sta se pomerili ekipi SIP Šempeter in GEN-I Volley.

Na prvi tekmi Sportklub Prve odbojkarske lige po 17. oktobru je GEN-I Volley v gosteh premagal SIP Šempeter s 3:1 (20, 17, -23, 22).

Novogoričanke, ki so od konca septembra odigrale samo eno tekmo, so se sredi prvega niza znašle v zaostanku 13:16, vendar so po time-outu dobile pet od naslednjih šestih točk in povedle. Potem, ko so Šempeterčanke znova prišle v vodstvo (20:19), so gostje dosegle šest zaporednih točk in zmagale v prvem nizu.

V drugem nizu so gostje večino časa vodile z majhno prednostjo, ključen pa je bil niz štirih točk, s katerim so od 13:13 prišle do vodstva s 17:13. Do konca niza so prednost še povečale in ga dobile s 25:18.

V tretjem nizu sta ekipi bili zelo izenačen boj in v zaključku je bil izid izenačen, 23:23. Nato pa so se domače odbojkarice zbrale v pravem trenutku in po točkah Nike Kotnik in Lare Rituper niz dobile s 25:23.

Čertri niz se je prav tako začel zelo izenačeno (9:9), nato pa so odbojkarice GEN-I Volleyja z delnim izidom 8:2 prišle do izdatne prednosti. SIP je nato dolgo lovil zaostanek in uspel tudi izenačiti na 21:21, v finišu pa so bile gostje bolj zbrane in po napaki Anastazije Žnidar izkoristile prvo zaključno žogo za zmago.

Na lestvici sta ekipi s po 9 točkami izenačeni na tretjem mestu, vendar je SIP odigral dve tekmi več.