Dobro leto za mariborsko odbojko

Uncategorized 24. Maj 201714:56 > 15:13
OK Maribor

Za OK Maribor je nova uspešna sezona, v kateri je ob članski ekipi igralske izkušnje pridobivalo tudi ogromno mladih. S sezono so Mariborčani zelo zadovoljni.

Vse skupaj se začne v različnih šolah na območju Maribora in okolice, kjer se prirejajo krožki odbojke, na katerih se otroci seznanijo s tem športom. Ob dobrem delu klubskih trenerjev se otroke kasneje v odbojko vpelje vse bolj resno, povabi pa se jih tudi na treninge klubskih selekcij.

Na klubskem nivoju se vse skupaj začne z ekipo male odbojke, kjer se igra štiri na štiri. Mariborčani so se v tej kategoriji letos uvrstili med štiri najboljše ekipe v Sloveniji, zaključni turnir pa so sklenili na tretjem mestu.

Še uspešnejša je bila druga ekipa starejših dečkov, ki se je uvrstila na finalno tekmo državnega prvenstva. Mariborčani so s 3:0 ugnali ŠD Brezovica in postali državni prvaki v tej kategoriji.

Odgovorni v klubu iz štajerske prestolnice so zadovoljni tudi z delom v kadetski in mladinski kategoriji. Kadeti so po dveh porazih proti ekipi iz Šempetra v rednem delu sezone v finalu slavili s 3:2 in se tudi tukaj razveselili državnega naslova. Mladinska ekipa je z igranjem končala že decembra, tudi oni pa so se uvrstili v finale, a tam klonili.

Mariborčani so tudi v članski konkurenci nastopili z dvema ekipama. Druga je igrala v 3. DOL (državni odbojkarski ligi), sestavljena pa je bila iz kadeto in mladincev, ki so si tako nabirali prepotrebne izkušnje za prihodnost. Osvojili so končno 8. mesto, kar je zelo vzpodbudno.

Prva članska ekipa, ki jo je v tej sezoni vodil Matevž Kamnik, pa je v tej sezoni nastopala na dveh frontah. V pokalnem tekmovanju so se Mariborčani uvrstili med 16 ekip v Sloveniji, v državnem prvenstvu pa klonili šele v četrtfinalu in leto sklenili kot 5. slovenska ekipa.

Ob pregledu tekmovalnega leta so ob dosežkih vsi v klubu zelo zadovoljni. Ugotovili so, da je to ena izmed boljših sezon OK Maribor v zgodovini. Polni motivov so tudi za prihodnje leto, ko bodo skušali še izboljšati letošnje rezultate.