Škorc se po dveh letih vrača v Maribor

Nova KBM Branik Facebook

Nekdanji slovenski reprezentant Sebastijan Škorc se po dveh letih vrača v odbojkarski klub Maribor, v katerem je začel opravljati delo prvega trenerja. Delo trenerja je opravljal v moškem klubu štiri leta, nato pa se preselil v žensko odbojko in dve leti upravljal delo trenerja pri Novi KBM Branik.

Triinštiridesetletni Sebastijan Škorc je večino svoje kariere igral za odbojkarski klub Maribor. V tujini je nastopal s tremi različnimi klubi v Ligi prvakov. Nosil je dres francoskega drugoligaša Saint-Brieuc, nato bil v klubu nekdanjega evropskega prvaka Paris Volleyja, s katerim je bil tudi francoski prvak ter osvojil tretje mesto v evropskem pokalu CEV, in nazadnje še član Budvanske rivijere. V Sloveniji je nosil še dres ACH Volleyja, s katerim je leta 2007 osvojil evropski pokal Top teams (danes pokal CEV).

V zelo bogati športni karieri je bil Sebastijan dvakrat proglašen za najboljšega libera zaključnih turnirjev evropskih odbojkarskih pokalov. Dres slovenske izbrane vrste je nosil kar 13 let in sodi med igralce, ki imajo največ nastopov za izbrano vrsto Slovenije. Z reprezentanco je nastopil na štirih evropskih prvenstvih. Leta 2011, ko se je vrnil iz tujine, je bil igralec in trener odbojkarskega kluba Maribor. To delo je opravljal do leta 2015 in nato se iz moške odbojke preselil v žensko odbojko v odbojkarski klub Nova KBM Branik.

“Rad bi se zahvalil direktorju mariborskega ženskega kluba Mitji Koželju za dve uspešni leti sodelovanja. Naslednjo sezono se vračam v moško odbojko, v odbojkarski klub Maribor, kjer sem preživel skupno 16 let. To je klub, kjer sem prvič začel delati kot prvi trener. Z direktorjem Matjažem Strdinom sva zelo hitro našla skupen jezik. Vizijo, ki imajo zastavljeno, mi predstavlja izziv in začetek nadaljevanja zgodbe, ki sem jo končal pred dvema letoma pred odhodom v ženski klub. S klubom imamo cilj uvrstiti se med štiri najboljše ekipe v Sloveniji, Vsako leto nameravamo rasti in OK Maribor pripeljati med vodilne klube v Sloveniji,” je ob povratku dejal Škorc, medtem ko je športni direktor OK Maribor Matjaža Strdina dodal: “Kljub dejstvu, da je Matevž Kamnik v minuli sezoni opravil dobro delo smo se v klubu odločili za zamenjavo na trenerskem mestu in v klub pripeljali Sebastjana Škorca, ki je v preteklosti že igral za OK Maribor, kot tudi deloval kot trener. Okoli njega smo zbrali fante, ki mu zaupajo ter so pripravljeni na trdo delo, ki je osnovni moto novega trenerja. Ravno zato v klubu verjamemo, da bomo v prihodnji sezoni naredili korak naprej v rezultatskem smislu. Pritiskov na rezultat sicer ne bo, si pa potihoma želimo, da bi bili med štirimi najuspešnejšimi klubi v Sloveniji ter da bi bili zmožni tudi kdaj ponagajat bogatejšim in na papirju boljšim klubom. Vzporedno z doseganjem rezultatov pa se v klubu seveda zavedamo, da moramo postoriti še marsikaj na organizacijskem področju. Prav zato bo naša vsa pozornost v prihodnosti posvečena ustvarjanju cim boljših pogojev za delo v klubu v vseh selekcijah.”

S Sebastijanom Škorcem se v klub vrača tudi Alen Kranjc, ki bo najtesnejši sodelavec Sebastijanu v prvi ekipi in pomagal tudi pri mlajših selekcijah.