Slovenci na zadnji generalki pred EP izgubili

Uncategorized 19. Avg 20179:40 > 9:45
OZS

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je izgubila zadnje pripravljalno srečanje pred evropskim prvenstvom na Poljskem, na katerem bodo naši odbojkarji branili srebrno odličje. V Beogradu so bili od naše izbrane vrste, s 3:0 (22, 25, 23), boljši gostitelji, Srbi.

Slovenski selektor Slobodan Kovač je tekmo tudi tokrat začel s standardno postavo, le da je namesto Vinčića na podaji zaigral Ropret, ob njem pa še Pajenk, Koncilja, Šket, Urnaut, Gasparini in Kovačič. Srbski odbojkarji, so tako kot že včeraj, srečanje odprli s prepričljivo igro, na drugi strani mreže pa so Slovenci tudi tokrat precej grešili, predvsem pri začetnih udarcih, privoščili pa so si tudi nekaj napak v napadu. Gostitelji so z razliko štirih in tudi petih točk vodili praktično cel niz, na koncu pa se je našim fantom uspelo približati na 19:21. Tudi s pomočjo sreče so niz, s 25:22, dobili Srbi.

V končnico drugega niza, v kateri je namesto Šketa priložnost dobil Žiga Štern, so Slovenci vstopili z razliko štirih točk in imeli pri 24:20 že štiri zaključne žoge. Niz neugodnih začetnih udarcev Jovovića je v osredje popeljal Srbe, ki so po asu Kovačevića zmagali s 27:25.

Kovač, ki je pred odhodom sicer napovedal, da na tekmah v Beogradu najverjetneje ne bo preveč eksperimentiral, je tudi tretji niz začel s spremenjeno postavo. Slovenci so si na začetku niza spet privoščili preveč napak in nasprotnikom omogočili vodstvo s 16:12. Kot že v drugem nizu, so se tudi tokrat pojavile težave pri sprejemu začetnih udarcev Lisinca in Petrića. Srbi so znova ušli za tri točke in slavili s 25:23.

Po dogovoru selektorjev sta ekipi odigrali še četrti niz, ki so ga s 25:18 dobili Slovenci. Odbojkarji bodo v Srbiji ostali do ponedeljka, v torek pa bodo odpotovali v Krakov, kjer jih v četrtek čaka prvi obračun evropskega prvenstva. Njihov tekmec bodo Španci.