Bankirke v domači dvorani do nove zmage v DP

Nova KBM Branik

Nova KBM Branik je v 7. krogu državnega prvenstva pred svojimi navijači s 3:0 v nizih odpravila odbojkarice Kema Puconci.

Sedmi krog 1.dol je v Lukno pripeljal igralke Kema Puconci. Samo Miklavc je tekmo začel s Saro Najdič, Aljo Jeralo , Ano Marijo Vovk, Anito Sobočan, Marino Kaučič, Elo Pintar in prosto igralko Rooso Koskelo. V ekipi ni bilo poškodovane Ize Mlakar ki se bo na teren vrnila čez teden dni.

Po dobri serji servisov Sare Najdič je ekipa Nove KBM Branika povedla s 5:1. Do prvega tehničnega odmora so domačinke prišle s točko Alje Jerala in rezultatom 8:3. Pri rezultatu 12:7 je trener domačih priložnost ponudil mladi Brini Bračko, ki je zamenjala Elo Pintar. Bračkova je odlično izkoristila priložnost in igralke Branika so suvereno zaključuile niz s 25:16.

Drugi niz so gostujoče igralke začele boljše in povedle z 0:2. V nadaljevanju ekipa Puconcev prikaže dobro igro in ostaja v vodstvu s 5:8. Time out domačega trenerja zbudi domače igralke in bankirke izenačijo na 8:8. Domačinke so v prvo vodstvo prišele šele pri rezultatu 13:12. Domača ekipa odhaja na drugi tehnični odmor s prednostjo 16:12. Dobra igra Alje Jerala in mlade Brine Bračko ob pomoči standardne ekipe pripelje bankirke do drugega niza z rezultatom 25:21.

V tretjem nizu Miklavc nadaljuje z isto postavo. Pri rezultatu 6:3 znova menjava v domači ekipi. V igro je vstopila nadarjena Ana Mojca Kranjc.Prvi tehnični odmor pri rezultatu 8:4 za domače.

Brez velikega napora igralke Branika tudi na drugi tehnični odmor odhajajo s prednostjo 16:11. Kljub rezultatu ekipa Puconcev prikaže borbeno in požrtvovalno igro. Povezane napake domačink so prisilile trenerja Miklavca v time out pri rezultatu 18:15. Kljub temu so do konca tretjega niza gostujoče igralke pošteno namučile domačinke. Izkušnje v domači ekipi so v zaključku prišle do izraza in bankirke so se veselile nove zmage s 3:0.

Vesela sem da po napornem ritmu,ki ga imamo še vedno lahko zberemo moči in zmagamo 3:0 v domači dvorani. Take tekme niso tako lahke kot izgledajo. Časa za regeneracijo ni dovolj saj nas v sredo čaka nova tekma v pokalu Slovenije,” je po zmagi dejala Sara Naidič.