Triglav Kranj in Kema Puconci boljša od favoritov

Gregor Čiček

S tekmo med Hočami in SIP Šempetrom se je zaključil prvi del četrtfinala Pokala Slovenije. V medsebojnih obračunih najboljših osmih ekip v ženski in moški konkurenci ni prišlo do večjih presenečenj. Nekoliko presenetljivo so do zmage prišli odbojkarji Triglava Kranja in odbojkarice Keme iz Puconcev.

Branilci pokalnega naslova, odbojkarji Calcit Volleyja, so se za zmago na prvi tekmi precej namučili. Odpor Kanalcev, ki v letošnjem prvenstvu nizajo dobre predstave, so namreč strli šele po petih nizih, potem, ko so že zaostajali z 0:2 v nizih. Varovanci Andreja Urnauta so namreč prvi niz dobili s 25:18, drugega pa s 26:24, nato pa so Kamničani prišli do preobrata in dobili preostale tri sete, s 24:26, 14:25 in 11:15.

Zelo dobro so prvi četrtfinalni obračun odigrali odbojkarji Triglava Kranja, ki so s 3:0 (20, 18, 25) odpravili Panvito Pomgrad, ki na prvenstveni lestvici, s šestimi zmagami in le dvema porazoma, zaseda drugo mesto, medtem ko so Kranjčani na letošnjih osmih tekmah trikrat izgubili. Ljubljanski ACH Volley je gostoval v Mariboru in brez težav dobil prva dva niza, s 25:19 in 25:16. Tretji je pripadel gostiteljem (25:23), v četrtem pa so bili, s 25:13, znova prepričljivejši Ljubljančani. Zmage so se veselili še odbojkarji Hoč, sicer gostitelji zaključnega turnirja, ki so v gosteh pri SIP Šempetru zmagali s 3:0 (-19, -18, -19).

Pri ženskah aktualne prvakinje, odbojkarice Nove KBM Branik, niso imele veliko dela z ekipo Ljubljane, ki se je nekoliko upirala le v tretjem nizu. Mariborčanke so obračun dobile s 25:10, 25:8 in 25:20. Enako prepričljiva je bila ekipa Formula Formis, ki je na domačem terenu, s 25:16, 25:11 in 25:13, opravila z Zgornjo Gorenjsko.

Calcit Volley je v četrtfinalu gostil GEN-I Volley, ki je dobro začel srečanje ter v prvem nizu prišel do zmage s 25:22. V nadaljevanju so Kamničanke dvignile raven svoje igre in najprej, s 25:20, dobile drugi niz. Še večja kakovostna razlika med ekipama se je pokazala v tretjem nizu, v katerem so gostiteljice zmagale s 25:12, tekmo pa so zaključile s 25:17 v četrtem setu.

Najbolj zanimivo je bilo v Prekmurju, kjer sta se srečali ekipi Kema Puconci in Aliansa Šempeter. V vlogi favoritinj so bile Šempetranke, vsaj glede na predstave v prvenstvu, a so domačinke skozi celotno srečanje zelo dobro izvajale začetne udarce, prepričljive pa so bile tudi v napadu, še posebej v prvem in četrtem nizu, kar jim je prineslo zmago s 3:1 (16, -23, 22, 12).

Povratne tekme deklet bodo v sredo, 6. decembra oz. v četrtek, 7. decembra, fantje pa bodo druge obračune odigrali v tednu od 12. do 15. decembra. Zaključni turnir najboljše četverice bo od 21. do 23. decembra potekal v Hočah.