Klubsko SP: Čaka nas italijanski finale

FIVB

Odbojkarji Lubeja in Trentina so se uvrstili v finale Klubskega svetovnega prvenstva. Italijanska kluba sta v polfinalu ugnala poljsko Resovio Rzeszow in ruski Fakel Novy Urengoy.

Že drugo leto zapored in drugič v klubski zgodovini bo velikan iz Civitanove igral za svetovni naslov, enega redkih, ki jim še manjka v klubski zakladnici.

S precej muke je Lube prišel do finala po tem, ko so razpoloženi odbojkarji Resovije na krilih poljskih navijačev dobili prvi niz in v drugem vodili s 16:12. Italijani so tedaj spoznali, da je vrag odnesel šalo. S servisi Sokolova in odlične igro ostale ekipe je klub iz Civitanove s serijo 10:2 situacijo obrnil v svojo korist.

Šele v tretjem nizu so popolnoma zavladali Italijani (25:14), v četrtem pa potrdili (25:23), kdo bo prvi finalist.

V drugem polfinalu sta se udarila Trentino in ruski Fakel Novy Urengoy. Prvi niz je s 25:22 pripadel Rusom, nato pa so Italijani zagospodarili na igrišču in z navidez precej lahkih 25:14, 25:16 in 25:19 razčistili, kdo je drugi potnik v nadeljski finale.

To bo peti finale za Trentino, prejšnja štiri je dobil kar zaporedoma od leta 2009 do 2012 in pa prvi finale med dvema kluboma iste države po letu 1992, ko sta se za naslov prvaka prav tako pomerila italijanska kluba Milano in Treviso.

Finale Svetovnega klubskega prvenstva med Lubejem in Trentinom bo na programu v nedeljo ob 20.30 na SK2.

Še pred tem se bosta poraženca obeh polfinal Resovia Rzeszow in Fakel Novy Urengoy pomerila v tekmi za 3.mesto, ob 17.30 na SK5.