Bankirke po pravi drami povedle v finalni seriji!

Uncategorized 12. Apr 201920:55 > 21:03
Nova KBM Branik Facebook

V Novi Gorici smo videli prvo tekmo finala državnega prvenstva za odbojkarice. Do zmage v gosteh so po pravi drami prišle branilke naslova, odbojkarice Nova KBM Branika, ki so domači GEN-i Volley premagale s 3:2 v nizih.

Obračun je bil prava poslastica in odlična promocija za slovensko žensko odbojko. Tekma je trajala več kot dve uri, Mariborčanke pa so prišle do velike zmage, čeprav so v odločilnem nizu zaostajale že z 9:4.

Prve točke na tekmi so dosegle Mariborčanke, ki so po točkah Ele Pintar in Brine Bračko, katera je igrala namesto poškodovane Marine Kaučič povedle z 2:0. Domače odbojkarice so po točkah Tine Lipicer Samec izid poravnale in tako je bilo vse do rezultata 9:9, ko so bankirke po zaslugi servisov Ize Mlakar in razpoložene Bračko z delnim izidom 6:0 pobegnile na 15:9. Odbojkarice Nove KBM Branika so vodile vse do končnice, ko so Novogoričanke izničile prednost ter po dveh točkah Tine Grudine bile ponovno igri (22:23). Več kot znižanje zaostanka domčaim odbojkaricam ni uspelo in uvodni niz je po napaki Isabele Kovačič s 25:23 pripadel Novi KBM Branik.

Drugi niz je bil izenačen v uvodu, a so nato domače odbojkarice predvsem po zaslugi dobre igre v bloku povedle s 7:4. Po polminutnem odmoru trenerja bankirk Bruna Najdiča so njegove igralke zaigrale bolje in se približale na 9:10, a je zatem sledil mrk v napadu in Novogoričanke so pobegnile na 16:9. Goriške odbojkarice prednosti več niso izpustile iz rok in drugi niz dobile z 25:15 ter tako izid poravnale.

Tretji set so aktualne prvakinje iz Maribora začele silovito in na krilih servisov Pintarjeve povedle z 8:0. Odbojkarice Nove KBM Branika so nadzirale potek tretjega niza in po bloku Pintarjeve vodile že 17:7. Mariborčanke so odlično igro v tretjem nizu kronale po točki Anastasiye Bezsonove in set dobile s 25:10.

V četrtem nizu so si prvo prednost priigrale odbojkarice GEN-I Volleya, ki so po zaključenem napadu Lane Ščuke in asu Zale Zbičajnik povedle z 9:6. Domačinke so si z dobro igro v polju ter po zaslugi Lipicer Sameceve v nadaljevanju priigrale prednost 18:13, a so bankirke po seriji dobrih servisov Sobočanove znižale rezultat na 17:18. Mariborčanke so po točki Bazsonove izenačile na 21:21 in pred nami je bila dramatična končnica. V končnici je Lana Ščuka svoji ekipi priigrala prvo set žogo, ki so jo domačinke tudi izkoristile in seicer je peti set svoji ekipi priigrala Kovačičeva z blokom. Rezultat 25:23.

Peti niz so na krilih domačih navijačev bolje začele domačinke in po uvodnih 3:3 uspele nanizati dve točki v nizu ter po zaključenem napadu Ščuke povesti 5:3. V igri Mariborčank je bilo preveč napak, kar so Goričanke izkoristile ter povedle z 9:4. Mariborčanke so uspele zaigrati bolje ter po točki Mlakarjeve znižale na 9:11 in v nadaljevanju po dveh zaključenih napadih Bezsonove izenačiti na 12:12. V drami in izmenjavi zaključnih žog so slavile mariborske odbojkarice, ko je Iza Mlakar s svojo 32.točko priigrala svoji zmagi zmago v petem nizu s 20:18.

Iza Mlakar, odbojkarica Nove KBM Branika: “Bila je težka tekma, ampak pomembna prva zmaga. Serije se je komaj začela in zato moramo nadaljevati z dobrim delom ter se pripraviti na torkovo tekmo v Mariboru.”

Druga tekma bo v torek v Mariboru. Prenose finala lahko spremljate na kanalih televizije Sportklub.