Mariborčanke ubranile naslov državnih prvakinj!

Uncategorized 26. Apr 201921:57 > 22:04
Nova KBM Branik

Napeta finalna serija odbojkarskega državnega prvenstva je končana. Zmagovalke so igralke Nove KBM Branika, ki so odločilno tekmo serije dobile s 3:1 v nizih.

Mariborčanke so tekmo začele odlično in hitro povedle s 7:3, prednost pa suvereno držale vse do konca prvega niza, ki so ga dobile s 25:21. Novogoričanke so se v drugem delu igre prebudile in spomnile na tisto predstavo iz Maribora, ko so se poigrale z aktualnimi prvakinjami. Gostiteljice so sicer povedle s 17:9, a so se Mariborčanke vrnile in izenačile na 19:19. Končnica je znova pripadla GEN-I Volleyju, ki je s točko Tine Grudine niz dobil s 25:22.

Branilke naslova so nato znova zaigrale bolj odločno in tretji niz dobile s 25:17, nato pa v četrtem nizu le še stopnjevale ritem in pri vodstvu z 12:7 je bilo jasno, da bodo Mariborčanke osvojile 16. zvezdico.

Prvo ime tekme je bila vsekakor Iza Mlakar, ki je dosegla kar 38 točk.