Slovenija preko Kube v elitno Ligo narodov!!

Uncategorized 7. Jul 201922:20 > 22:25
OZS

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je osvojila pokal FIVB Challenger Cup in se tako brez poraza uvrstila v elitno Ligo narodov. V finalu so naši fantje v Stožicah premagali Kubo s 3:0 v nizih.

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se lahko veseli novega uspega, naši fantje so se namreč uvrstili v elitno Ligo narodov, naslednico svetovne lige, kjer nastopajo le najboljše reprezentance sveta.

Potem, ko je Slovenija brez večjih težav opravila s štirimi dosedanjimi nasprotniki je danes zanesljivo premagala še Kubo in se povsem zasluženo veselila naziva najboljše reprezentance na FIVB Challenger Cup, ki je letos potekal v Ljubljani.

Za Slovenijo je bil prvi niz sicer izjemno težav. Zelo izenačen obračun je bil vse do konca. Kubanci so imeli pri rezultatu 24:23 celo prvo set žogo, a se je Slovenija tudi z odličnim blokom pobrala, nanizala tri zaporedne točke in prvi niz dobila s 26:24.

No v drugem nizu je bila Slovenija samo še boljša in večji del tudi vodila in ga na koncu zasluženo dobila s 25:21. Enak rezultat je bil tudi v zadnjem tretjem nizu, kjer so naši fantje na krilih domače publike spet bili večji del srečanja v prednosti in se na koncu veselili zmage brez izgubljenega niza proti sicer zelo močni ekipi Kube.

V taboru Alberta Giulianija je izstopala celotna ekipa, a vseeno gre danes pohvaliti odličnega Tončeka Šterna pa tudi Tineta Urnauta.