Italija previsoka ovira

Michele Benda

Moška odbojkarska reprezentanca je v Civitanovi, na prvem pripravljalnem srečanju pred olimpijskimi kvalifikacijami, morala priznati premoč Italiji, ki je bila močnejša s 3:1 (22, -27, 12, 14).

Alberto Giuliani je uvodoma na igrišče poslal Tončka Šterna, Alena Pajenka, Jana Kozamernika, Gregorja Ropreta, Tineta Urnauta in Klemna Čebulja. Na mestu prostega igralca pa je zaigral Jani Kovačič. Urban Toman in Alen Šket sta zaradi poškodb izpustila današnje srečanje.

V prvem nizu je Italija povedla s 4:2 in že takoj dala vedeti, da Slovencem ne bo lahko. Naši fantje so se dobro upirali in vseskozi držali priključek. V samem zaključku so se zmage s 25:22 veselili Italijani. Tudi drugi niz se je odvijal podobno kot predhodni, le da je v izjemno izenačeni končnici slovenska izbrana vrsta prikazala več zbranosti in kljub nekaj neizkoriščenim žogam z zmago z 29:27 niz zaključila v svojo korist.

V nadaljevanju je bila slika na igrišču povsem drugačna. Italijani, pri katerih se je s 13 doseženimi točkami na tekmi najbolj izkazal Oleg Antonov, so postali praktično nezgrešljivi. Na drugi strani pa se je Slovencem povsem ustavilo v napadu. Šterna je dobro zaustavil visok italijanski blok, naši odbojkarji pa so naredili tudi veliko število lastnih napak. Na koncu so v tretjem nizu dosegli le skromnih 12 točk.

Giuliani je zatem v igro namesto Šterna poslal Mitjo Gasparinija in namesto Pajenka še Saša Štalekarja, a to ni prineslo večjih sprememb. Domačini so odločno nadzorovali potek niza in Sloveniji dopustili le 14 točk.

Tine Urnaut, kapetan Slovenije:Mislim, da smo dobro začeli tekmo, prvi in drugi niz smo odigrali na precej visokem nivoju. Spet so se pojavljale malenkosti, ki si jih proti takim ekipam ne smemo privoščiti. Ko dobimo dve ali tri priložnosti jih moramo izkoristiti, česar mi danes nismo naredili in zato tudi na razliko izgubili prvi niz. Drugega smo odigrali malce boljše, pa vendar bi ga lahko že prej zaključili. Tretjega in četrtega smo slabo začeli, nismo bili konstantni v »side-outu« in to nas je pokopalo. Cel niz smo lovili nasprotnika in če se nam na preteklih tekmah to ni toliko poznalo in smo lahko zmagali, je proti nasprotniku, kot je Italija to precej težje, saj igrajo zelo kvalitetno.”

Alen Pajenk, reprezentant Slovenije:Vedeli smo, da bo tekma zelo težka, to se je na koncu tudi izkazalo. Zadnja dva niza smo zelo padli v igri in mislim, da bo potrebno še veliko popraviti, predvsem konstantnost v naši igri. Upamo, da bomo v petek prikazali boljšo predstavo.”

Alberto Giuliani, selektor Slovenije:Prva dva niza smo odigrali dobro. Vračamo se v tekmovalni ritem po uvrstitvi v Ligo narodov in tednu dni počitka, kar je očitno pustilo posledice. Moramo delati na tem, da se vrnemo v tekmovalni ritem in ti dve prijateljski tekmi sta namenjeni prav temu in pričakujem, da bo že v petek bolje.

Naslednja tekma z Italijo bo na sporedu v petek ob 18.00 uri v Chietiju.