Mariborčanke po prvi tekmi v prednosti

Uncategorized 11. Jan 201721:10 > 21:16
Facebook

Na prvi tekmi 1/16 finala pokala CEV so mariborčanke slavile proti aktualnim državnim prvakinjam Calcit Ljubljana.

Nova KBM Branik  : Calcit Volleyball 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:20)

Maribor – Športna dvorana Lukna. 500 gledalcev. Sodnika: Darius Mesca (Romunija), Gianni Bartolini (Italija)

Nova KBM Branik: Mlakar 17, Blagne 13 , Košenina, Kaučič10, Najdič 6, Milosavljević (C), Planinšeč 7, Sobočan18, Jerala, Pintar, Koskelo (L).  Trener: Bruno Najdič

Calcit Volleyball: Grudina 10, Božič, Mihevc 5, Blažič 7, Igličar 3, Zaplotnik, Kostić 27, Koleva 11, Jerala (L), Turk, Pahor , Van de Vyver 2. Trener: Nicola Negro

V šestnajstini finala pokala CEV smo videli dvoboj slovenskih ekip, domače Nove KBM Branik in Calcita iz Ljubljane. Ekipo Calcita je prvič s klopi vodil italijanski strateg Nicola Negro.

Tekmo so bolje otvorile gostujoče odbojkarice, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:6. Po odlčinem napadu naveze Najdič-Planinšec so Branikovke izid poravnale na 12:12 in v naslednjem napadu z asom Saše Planinšec povedle z 13:12. V nadaljevanju so mariborčanke prevzele pobudo in po bloku Najdičeve nad Kolevo je prednost znašala 5 točk (18:13). Calcitovke so se po napadu Blažičeve uspele približati na 20:21, a je knčnica pripadla domačnikam, ki so po napaki Van de Vyver osvojile uvodni niz 25:21.

Uvod drugega niza je pripadel odbojkaricam Calcita, ki so povedle s 4:0 in tudi v nadaljevanju nadzirale potek niza. Ljubljančanke so na drugi tehnični odmor odšle s prednostjo 16:10.  Domačinke so v nadaljevnju poskušale znižati zaostanek, a jim žal ni uspelo. Calcit je izid v nizih poravnal na 1:1. Rezultat 25:21.

Tudi v tretjem nizu so bolje začele gostujoče odbojkarice, ki so si tako kot v uvodnem nizu do prvega tehničnega odmora uspele priigrati 2 točki prednosti (8:6). V nadaljevanju so odbojkarice Nove KBM zaigrale bolj zbrano in po napaki Koleve odšle na drugi tehnični odmor s prednostjo 16:14. Sledil je nov preobrat, igralke Calcita so po asu Van de Vyverjeve in napaki Blagentove povedle 19:17. Sledila je dramatična kočnica, v kateri sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Calcitovke so imele prvo zaključno žogo za tretji niz (24:23), a je Urška Igličar žogo poslala v out. Iza Mlakar je nato mariborčanke popeljala v vodstvo 25:24 in po napaki Koleve v napadu je tretji niz pripadel Novi KBM Branik s 26:24.

Po začetnem vodstvu Calcita s 3:1 v četrtem nizu so branikovke odgovorile s z delnim izidom 7:0 in na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:3. Branikovke so prednost držale in po asu Sobočanove odšle na drugi tehnični odmor s prednostjo 4 točk (16:12). Calcitovke so uspele izničiti prednost domačink in po bloku Kostičeve ter napaki Kaučičeve je bil rezultat 18:18. Končnica je na krilih Anite Sobočan pripadla domačinkam, ki so dobile četrti niz s 25:20.

Anita Sobočan, igralka Nove KBM Branik: ”Tekme smo začele nervozno, ker smo zavedalke da je vložek velik, zato so se dogajale nepotrebne napake. Na koncu smo se zbrale in uspele vknjižiti pomembno zmago.”

Povratna tekma bo na sporedu 26. januarja, v primeru zmage Calcit Volleyballa s 3:0 ali 3:1, bo o napredovanju v osmino finala odločal zlati niz, vsak drug izid v naslednji krog pokala CEV vodi Novo KBM Branik. Zmagovalke tega dvoboja bodo v osmini finala igrale z boljšo ekipo para Franches-MontagnesGalatasaray.