ACH Volley do gladke zmage v Stožicah

Uncategorized 12. Jan 201720:27 > 20:31
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so na prvi tekmi tretjega turnirja srednjeevropske lige pred le 80 gledalci v Stožicah premagali slovaško ekipo Bystrina SPU Nitra s 3:0 v nizih.

Ekipi sta tekmo pričeli izenačeno, a spredaj so vedno bili domačini. Ob vodstvu z 12:9 je gostujoči trener zahteval pol minute odmora in tako poskušal prebuditi svoje fante. To mu je vsekakor uspelo, saj so uspeli izenačiti na 12. točki in po uspešnem bloku celo povedli. V vodstvu so odšli tudi na drugi tehnični odmor, potem pa so v končnici niza oranžni vendarle zaigrali malo bolj zbrano in zaključili prvi niz v svojo korist. Najučinkovitejši je bil s sedmimi točkami Žiga Štern.

Tudi drugi niz se je začel izenačeno, takšno pa je bilo tudi nadaljevanje. Obe ekipi sta naredili nekaj napak in tudi v končnico vstopili izenačeno. Iz igre je odšel Apostolos Armenakis, namesto njega pa je na igrišče vstopil kapetan Andrej Flajs, ki je dosegel blok za izenačenje na 21. točki. Sledilo je še nekaj dobrih začetnih udarcev Flajsa in ACH se je veselil zmage tudi v drugem nizu.

V tretjem nizu pa je gostom očitno zmanjkalo moči, saj so oranžni povedli kar s 13:6. Tudi po premoru, ki ga je zahteval gostujoči strateg, so domači fantje nadaljevali v svojem ritmu in dodali še dve točki. Zaključek niza je bil zgolj še formalnost, ACH Volley je namreč visoko slavil z enajstimi točkami prednosti.

Jani Kovačič, ACH Volley:»Lahko rečem, da je ekipa dobro odigrala. Konec drugega niza je vstopil Andrej namesto Armenakisa in menim, da se je to bila zelo dobra menjava. Prva dva niza smo bili skupaj do končnice, potem pa smo mi osvojili nekaj več pomembnih točk in osvojili oba niza. V tretjem nizu pa smo odigrali zbrano že od začetka in na koncu zasluženo zmagali to tekmo. V soboto pa gremo še po eno zmago.«