Na slovenskem derbiju slavje ACH-ja

Uncategorized 14. Jan 201720:13 > 20:20
Facebook

Slovenski derbi v srednjeevropski ligi med ACH-jem in Calcitom je pripadel Ljubljančanom, ki so slavili z 5:0.

Oranžni zmaji so povedli z 2:0 in napovedali, da ne mislijo popuščati Kamničanom. Prednost je v nadaljevanju še naraščala in ob drugem tehničnem odmoru so oranžni zmaji vodili za pet točk. Lakner je zamenjal Štalekarja na servisu in dosegel točko neposredno z začetnim udarcem, a je že naslednja točka zopet pripadla domačinom. ACH je imel precej boljši odstotek napada, prav tako so kar šest točk dosegli s servisom in so brez težav osvojili prvi niz.

V drugem nizu so gostujoči odbojkarji pričeli odločno in tokrat so bili oni tisti, ki so bili korak spredaj, a do prvega tehničnega odmora so domaći že postavili stvari na svoje mesto. Nadaljevanje niza je bilo bolj izenačeno, vendar domačini vodstva niso več spustili iz rok. Kozamernik je z blokom poskrbel za pet točk prednosti, Armenakis pa je dodal še šesto. Proti koncu niza so se Kamničani malo približali, vendar niso resneje ogrozili ACH-ja.

Začetek tretjega niza je bil povsem oranžno obarvan, po seriji 4:0 je gostujoči trener Ribič zahteval pol minute odmora, da bi prebudil svoje igralce. Ti so rabili še nekaj časa, potem pa so strnili svoje vrste in izenačili na 11. točki. V nadaljevanju smo spremljali izenačen in zanimiv obračun. Ekipi sta na drugi tehnični odmor odšli po trojnem bloku ACH-ja nad Vidmarjem. Do končnice niza pa so si domačini že priigrali nekaj točk prednosti in mirno zaključili niz ter se veselili končne zmage.

Diko Purić, igralec ACH Volley, kljub visoki zmagi ni bil povsem zadovoljen: “Zmagali smo s 3:0, s samo igro pa ne moremo biti čisto zadovoljni. Imeli smo veliko rezerve na servisu, naredili pa smo tudi preveč napak, kar moramo popraviti pred tekmo z Belchatowom. V ponedeljek nas čaka še tekma s kranjskim Triglavom, na katero gremo maksimalno pripravljeni, saj so oni za nas velikokrat še bolj neugodna ekipa. Tokrat moramo zbrano odigrati že od začetka in prikazati boljšo predstavo kot danes. Nato pa sledi Liga prvakov, kjer motiv zagotovo ne bo vprašljiv.”

Vir: ACH Volley