Mariborčanke brez težav čez Calcit in v osmino finala

Uncategorized 26. Jan 201719:19 > 19:24
Facebook

V ljubljanski Hali Tivoli so tudi v drugi tekmi pokala CEV Mariborčanke uspele premagali Calcit Volleyball. V prvi tekmi pred štirinajstimi dnevi je Nova KBM slavila s 3:1, danes pa še bolj rutinirano (3:0). Zmaga jih vodi v osmino finala tekmovanja, kjer jih čaka turški velikan Galatasaray.

Domače odbojkarice so imele podobno kot na obeh tekmah v letošnji sezoni preveč težav na sprejemu, ki je bil le 31-odstoten, Mariborčanke pa so prevladovale tudi v drugih elementih igre.

Na začetku so mariborske odbojkarice naredile štiri napake, tri na servisu, tako da so domačinke na prvi tehnični odmor odšle z dvema točkama prednosti. Na servis Katje Mihevc so gostiteljice prišle do občutnejše prednosti (12:8), s štirimi točkami so vodile tudi še ob drugem tehničnem odmoru, toda v nadaljevanju so se v domači ekipi spet pojavile težave na sprejemu. Mariborčanke so to izkoristile na najboljši mogoči način, po zaslugi odličnih servisov Ele Pintar in Maje Košenina povedle z 19:17, v končnici niza pa so z blokom Marine Kaučič izkoristile že kar prvo zaključno žogo.

Drugi niz so bolje začele gostujoče odbojkarice, ki so povedle s 4:1. Po dveh zaporednih točkah Tine Grudina se je Calcit vrnil v igro, toda na servis Sare Najdič, ob ponovnih težavah na sprejemu domače ekipe, ki je bil ob koncu niza le 35-odstoten, so Mariborčanke prišle že do petih točk prednosti (10:15). V še večjih težavah so bile domače odbojkarice po treh zaporednih točkah Anite Sobočan, dve je dosegla z asom, saj je bilo že 19:11 za Novo KBM Branik. S tem je bil niz odločen, hkrati pa tudi vsi dvomi o tem, katera ekipa se bo uvrstila v tretji krog Pokala CEV.

Potem ko so izgubile vse možnosti za napredovanje, so se domače odbojkarice sprijaznile s porazom tudi v tretji medsebojni tekmi. Mariborčanke so še naprej igrale zavzeto, povedle z 10:4, do drugega tehničnega odmora pa so svojo prednost povečale na neulovljivih devet točk.