Slovenci so se za začetek EP-ja poigrali z Belorusijo

Uncategorized 12. Sep 201921:58 > 22:06
EuroVolley 2019/Facebook

S tekmami v Ljubljani in Montpellieru se je začelo evropsko prvenstvo v odbojki. Slovenija je v Stožicah na prvi tekmi pred lepo kuliso s 3:0 ugnala Belorusijo.

Selektor Slovenije Alberto Giuliani je v začetno postavo uvrstil Jana Kozamernika, Alena Pajenka, Janija Kovačiča, Klemna Čebulja, Tineta Urnauta, Dejana Vinčića in Mitjo Gasparinija. Belorusija je tekmo začela dobro in s pogumno igro povedla z 10:8. Slovenci so se nato predramili in po odličnih servisih kapetana Urnauta dosegli štiri zaporedne točke za vodstvo z 12:10. Po preobratu Slovenija ni popustila in povedla s kar 22:14. Uvodni niz je bil odločen, končal pa se je s 25:17.

Na krilih uvodnega niza je Slovenija drugi niz odprla z dvema točkama. Še naprej je odlično deloval blok, nato pa je z začetnimi udarci zablestel še Kozamernik, Slovenija pa je povedla s kar 9:0. Prednost je le še rastla, gostitelji pa so drugi niz dobili s 25:14.

Tudi tretji niz se je začel po željal domačih odbojkarjev, ki so povedli s 3:0. Po vodstvu z 11:7 so se Belorusi približali, zadnjič pa zares pritisnili pri rezultatu 15:14. Nato so se Slovenci vnovič razigrali, ob dobri igri v obrambi pa Belorusija ni imela možnosti. Slovenija je povedla z 20:14, nato pa tretji niz dobila s 25:19.

Evropsko prvenstvo tokrat poteka v štirih predtekmovalnih skupinah v štirih državah. Po prvem delu se bodo v nadaljevanje uvrstile prve štiri ekipe iz vsake skupine. Ljubljana bo v nadaljevanju gostila še dve tekmi osmine finala, nato pa še en četrtfinale in en polfinale. Turnir se bo končal s finalom, ki ga bo 29. septembra gostil Pariz.