Slovenija proti Turčiji do tretje zmage na EP!!

Uncategorized 15. Sep 201919:49 > 19:51
OZS

Slovenija je na svoji tretji tekmi Evropskega prvenstva v odbojki prišla do tretje zmage. V odličnem vzdušju so danes v Stožicah s 3:0 v nizih klonila Turčija.

Potem, ko je Slovenija na uvodnih obračunih s 3:0 in 3:1 opravila z Belorusijo in Finsko so danes prišli na vrsto še Turki. In tudi tokrat se naši fantje v Stožicah niso pustili in prišli do suverene zmage s 3:0 v nizih.

Najbolj napet in dinamičen je bil prvi niz v katerem so gostje vodili praktično celotno srečanje. Naši so tretjič povedli z rezultatom 24:23. Slovenci so imeli na voljo kar pet zaključnih žog, izkoristili pa so šele šesto in na koncu niz dobili s 30:28.

Drugi niz je bil s psihološkega vidika potem veliko lažji za našo reprezentanco, ki ga je z lahkoto dobila s 25:16.

V zadnjem tretjem je bilo spet zelo zanimivo, saj je bilo spet zelo izenačeno, obetala se je nova napeta končnica. Slovenija je vse skupaj rešila na dokaj eleganten način in dobila še zadnji tretji niz s 25:23.

V torek Slovenijo čaka obračun s Severno Makedonijo.

TURČIJA 0:3SLOVENIJA (-28, -16, -23)

Slovenija: T. Štern 4, Pajenk 9, Kozamernik 5, Šket, Gasparini 12, Vinčić 3, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret, Urnaut 16, Čebulj 8.