ZMAGAAAAAA! Slovenija je v finalu in potuje v Pariz!

Uncategorized 26. Sep 201922:50 > 22:53
EuroVolley 2019/Facebook

Slovenska odbojkarska reprezentanca se je uvrstila v finale evropskega prvenstva! Slovenci so v razprodanih Stožicah v polfinalu s 3:1 v nizih ugnali aktualne svetovne prvake Poljake.

Obračun so bolje začeli Poljaki, ki so na krilih Kubanca Wilfreda Leona povedli z 8:3. Slovenci so se prebudili, ko je na servis prišel Tine Urnaut. Nato je slovenska igra stekla, blestela pa sta predvsem Kozamernik in Čebulj. V končnici niza so Slovenci izenačili na 20:20, nato pa v norem finišu prišli do velike prednosti. Junak zadnje točke je bil Alen Pajenk, ki je z blokom zaustavil Leona.

Drugi niz so bolje začeli Slovenci, ki so ves čas vodili. Tudi v končnico so Slovenci vstopili z dvema točkama prednosti in priložnost za vodstvo z 2:0 v nizih je bila zelo blizu. Pri 23:21 so se Poljaki pobrali in izenačili, nato pa je imel Čebulj napad za vodstvo z 2:0, a ga je zaustavil poljski blok. Sledil je popoln preobrat in po točki Bienieka na servisu so Poljaki izenačili na 1:1.

V tretjem nizu je Slovenija znova hitro razvnela navijače. Čebulj je bil še naprej razigran in Slovenija je povedla celo s 13:9 in nato s 16:11. Poljaki se nikakor niso predali in se po zaostanku z 22:17 vrnili na 23:21. Takrat je sledil challenge, ko je Slovenijo rešil avt, po katerem so naši fantje imeli tri zaključne žoge. Niz je v svojem slogu zaključil Urnaut.

Tudi začetek četrtega niza je bil napet, Poljaki pa so bili tisti, ki so povedli z 10:8. Slovenski servis ni bil na željenem nivoju, a to ni bilo usodno. Po poljskem vodstvu s 16:14 so se gostitelji vrnili in nato tudi povedli z 22:21. Kapetan Urnaut je nato z izjemnim servisom priboril dve zaključni žogi za zmago in v Stožicah je bilo vse pripravljeno na veliko slavje. Ko je Kubiak servis poslal v mrežo, so navijači ponoreli, odbojkarji pa so se razveselili druge uvrstitve v finale na evropskih prvenstvih.

Drugega finalista bo dal obračun med Francijo in Srbijo. Finale bo gostil Pariz.