Oranžni zmaji po pogumnem boju na Poljskem le do niza

Facebook/ACH

Ekipa ACH Volleyja je izgubila tekmo 4. kroga v letošnji izvedbi odbojkarske Lige prvakov. Na Poljskem so se proti tamkajšnji ekipi Skra Belchatow v vseh nizih dostojno upirali nasprotniku, a v ključnih momentih popustili in se z gostovanja vračajo praznih rok. Domači so slavili s 3:1 v nizih.

To je bila za poljsko zasedbo druga zmaga v skupini D, in druga proti Ljubljančanom, ki so pred dvema tednoma doma klonili z enakim rezultatom.

V Belchatowu so bili varovanci trenerja Zorana Kedačiča z izjemo prvega niza, v katerem so zatajili na sprejemu in v napadu, enakovredni domačim odbojkarjem. V drugem so že bili na pragu zmage, vendar so v končnici domačini dosegli tri zaporedne točke, podobno kot pred slabimi 14 dnevi, ko so doma izgubili z 1:3, pa so bili Ljubljančani tudi tokrat boljši v tretjem nizu.

Skra Belchatow je bil ob boljšem bloku in servisu v četrtem nizu nepremagljiv in še drugič premagal slovenske državne prvake. V drugem srečanju skupine D je Modena v Craiovi gladko slavila s 3:0.

V 5. krogu oranžne zmaje čaka gostovanje pri Craiovi, ki bo na sporedu 15. februarja.