ACH Volley poražen v Berlinu

OZS

Odbojkarji ACH Volleyja so Ligo prvakov začeli s porazom v Berlinu. Nemški prvak Berlin Recycling Volleys je slavil s 3:0.

Obračun v dvorani Max Schmeling je spremljalo 4.219 gledalcev, dokaj hitro pa je postalo jasno, da bodo gostitelji upravičili vlogo velikih favoritov. Nemški prvak se je pred sezono močno okrepil in cilja na sam vrh elitnega tekmovanja, Ljubljančani pa bi za morebitno presenečenje potrebovali perfektno tekmo.

Na začetku uvodnega niza je ACH Volley sicer držal korak z nasprotnikom, po izenačenju na 8:8 pa so si gostitelji prvič priigrali dve točki prednosti. Po vodstvu s 16:12 nemška ekipa ni več dopustila povratka in prvi niz dobila s 25:21.

Berlin je v drugem nizu takoj prišel do štirih točk prednosti, nato pa vse skupaj še nadgradil in povedel s 14:7. Trener slovenskih prvakov Matija Pleško je pravo igro brez uspeha iskal z menjavami, Nemci pa so niz dobili s kar 25:15.

Tudi tretji niz se je začel podobno. Berlin je hitro povedel za štiri točke, a so se tokrat slovenski prvaki pobrali in nato zaigrali bolje. Niz je bil zelo napet, ACH pa se je boril vse do konca. Izid je bil izenačen na 24:24, ko so gostitelji z dvema zaporednima točkama prišli do zamge.

Liga prvakov se nadaljuje že prihodnji teden, ko bo ACH v sredo v Tivoliju gostil ruski ekipo Kuzbas Kemerovo.