ACH Volley proti Mariboru do 12. pokalne zvezdice

Uncategorized 19. Jan 202022:22 > 22:28
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so znova slovenski pokalni prvaki. V finalu zaključnega turnirja, ki ga je gostil Kamnik, so s 3:1 premagali Merkur Maribor.

Mariborčani, sicer prvi zmagovalci v zgodovini pokalnega tekmovanja, so dobili uvodni niz in pokazali zobe. V tem delu smo spremljali odlično predstavo varovancev Sebastijana Škorca, saj so slednji povedli tudi z 18:13. ACH se je nato nekoliko približal, a so bili Mariborčani tisti, ki so na koncu dobili uvodni niz z 22:25.

Tudi drugi niz je bil napet in se je končal z identičnim rezultatom, le da so tokrat slavili slovenski prvaki. Mariborčani so v drugem nizu zadnjič vodili pri izidu 20:21, nato pa jim je pošla sapa in Ljubljančani so izid poravnali.

V tretjem in četrtem nizu je ACH Volley vendarle upravičil vlogo velikega favorita in vnovčil vse izkušnje pridobljene tudi v elitni ligi prvakov. Tretji niz je ACH dobil na 17, četrtega pa na 14 in se na koncu razveselil že 12. zmage v slovenskem pokalu.