Legionarji nadaljujejo z dobrimi predstavami

Aleš Oblak

Slovenski odbojkarji in odbojkarice nadaljujejo z razkazovanjem znanja po svojih klubih. V Turčiji je blestel Tonček Štern, v Italiji Jan Kozamernik, v Grčiji pa Monika Potokar.

Pregled klubskih predstav slovenskih reprezentantov začnimo v Turčiji, kjer se je z 18 točkami ob 46 % napadu izkazal korektor Tonček Štern, njegova ekipa Halbank pa je za tretjo zaporedno zmago gladko, s 3:0, premagala Istanbul. V Turčiji igra tudi Saša Planinšec, ki ob zmagi Aydina na začetku tedna ni igrala, ob nedeljski zmagi pa je v statistiko vpisala pet točk. Dekleta imajo v Turčiji na sporedu še dva kroga rednega dela.

Na Poljskem je v 19. krogu prvenstva Czarni Radom, za katerega igrata Alen Pajenk in Dejan Vinčić, s 3:1 presenetil vodilno ekipo prvenstva iz Varšave. Pajenk je na srečanju zbral osem točk, medtem ko Vinčić ni igral. Tudi dekleta so na Poljskem odigrala 19. krog, do konca rednega dela jih čakajo še trije, slovenski odbojkarici sta bili ob tem polovično uspešni. Eva Mori je ob tretjem porazu svoje ekipe LKS na zadnjih štirih tekmah vpisala tri točke, na drugi strani pa je Legionowo Žane Zdovc Sporer, ki ga trenira selektor slovenske reprezentance Alessandro Chiappini, zmagalo. Zdovc Sporerjeva je za zdaj ostala še brez svoje prve prvenstvene točke, je pa prvo točko v dresu poljske ekipe dosegla v četrtfinalu poljskega pokala, ko je Legionowo slavil proti Nowyjem Dworu in si zagotovil uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice.

V Italiji je Jan Kozamernik ob nedeljski zmagi Powervolley Milana v 1. italijanski ligi dosegel kar 12 točk. Neuspešna pa sta bila libero Jani Kovačič v dresu Ravenne, ki je klub kar 45 % idealnem sprejemu našega reprezentanta klonila proti Perugii in Klemen Čebulj (8 točk, 39 % napad), ki je v dresu trenutno četrtega Trentina moral priznati premoč tretji v razvrstitvi, Modeni. Lana Ščuka in njen Pomi Casalmaggiore sta zabeležila dve zmagi, slovenska sprejemalka pa je skupno na obeh tekmah dosegla pet točk. Iza Mlakar, ki igra za moštvo Igor Gorgonzola Novara, je bila polovično uspešna. Na prvi tekmi ob zmagi proti Scandicciju ni igrala, na drugi pa je ob porazu proti Coneglianu dosegla točko.

V Nemčiji Hypo Tirol Haching, za katerega igra Sašo Štalekar, tokrat v prvenstvu ni imel tekme. Gregor Ropret (3 točke) in njegov Nantes sta v Franciji v tem koledarskem letu prišla še do sedme zmage na osmih tekmah. Tokrat je padel Rennes. Svojo vsestranskost pa je pri Narbonne Volleyju pokazal Jan Klobučar, ki je tudi v klubu oblekel dres prostega igralca in svojo ekipo popeljal do zmage v gosteh pri Nici.

V Romuniji igrata dve slovenski reprezentantki. Sara Najdič, ki je tekmo proti Cluju (poraz s 3:2) izpustila zaradi bolezni, se je z Medgidio veselila zmage proti Rapidu iz Bukarešte, Tina Grudina pa je s Stiinto Bacau prišla do dveh novih zmag, in sicer proti Lugoju in Belorju Galatiju. Na sobotni tekmi je bila slovenska blokerka z devetimi točkami tretja najuspešnejša odbojkarica svoje ekipe.

Tudi v Grčiji ima Slovenija svoje zastopstvo. Žiga Štern je dosegel sedem točk (50 % napad) ob zmagi Foinikas Syrosa nad Pamvochaikosom. Darja Eržen (7 točk, 42 % napad)) je s Paokom zmagala, medtem ko je Monika Potokar izkazala z 18 točkami, a na koncu s Panathinaikosom vseeno izgubila z 2:3 v nizih proti Thiri.

V deželi vzhajajočega sonca je Mitja Gasparini z ekipo Wolf Dogs Nagoja v soboto gladko zmagal proti Naganu, v nedeljo pa po petih nizih izgubil z ekipo Toray Arrows. Se je pa Gasparini bolj izkazal v nedeljo, ko se je ustavil pri 9 točkah, medtem ko je v soboto prispeval štiri. Še vedno pa se zaradi koronavirusa ni začelo kitajsko prvenstvo, kjer bi za Shanghai moral zaigrati naš kapetan Tine Urnaut. (vir: OZS)