Martina Guiggi okrepila Calcit!

Uncategorized 12. Avg 202017:52 > 18:07

Državne prvakinje, odbojkarice Calcit Volleyja, so se okrepile z Italijanko Martino Guiggi, nekdanjo reprezentantko, ki se vrača po porodniškem dopustu.

Izkušena 36-letna blokerka je sicer poročena z Mitarjem Djurićem, ki je pred novo sezono okrepil ACH Volley.

Guiggijeva je v italijanski ligi pustila velik pečat, štirikrat je bila državna prvakinja in štirikrat pokalna zmagovalka, za italijansko državno reprezentanco pa je igrala med leti 2002 in 2016, ter se leta 2007 veselila naslova evropske prvakinje, dvakrat je nastopila na olimpijskih igrah.

»Odkar sem se poročila in dobila otroka, se je moje življenje povsem spremenilo. Pred porodom sem bila samo športnica, zdaj sem tudi mama in moja prioriteta je družina. Pa vendarle odbojka ostaja moja prva ljubezen in motivacija, da sem del športnega sveta. Po porodu sem se v trenažni proces vrnila januarja, a je epidemija hitro prekinila moje delo in bila sem prisiljena počakati. Zdaj prihajam v novo državo, med nove soigralke in to me zelo motivira.« je za klubsko spletno stran povedala Martina Guiggi.

Za Calcit bodo od tujk letos zaigrale še Olivera Kostić Brulec, Lucy Charuk in Anđelka Radišković.

»Prihajam v ekipo, v kateri so že tri tujke. Z veseljem bom pomagala, če me bodo potrebovale. V zadnjih sezonah sem bila v ekipi najstarejša in najbolj izkušena igralka. Nisem igralka, ki rada pametuje in zavzema mesto trenerja, saj menim, da je potrebno spoštovati avtoriteto. Priznam pa, da sem v zadnjem obdobju uživala v dajanju nasvetov mlajšim igralkam, če so me zanje vprašale. Predvsem jim rada pomagam pri nadzorovanju čustev pred težkimi tekmami, s tem imam veliko izkušenj.«

Martino Guiggi boste v tekmah 1. Sportklub odbojkarske lige lahko letos spremljali v prenosih na naši televiziji.