ACH brez težav prek Calcita

Uncategorized 8. Mar 201720:35 > 20:41
ACH Volley/Facebook

Oranžni zmaji so v derbiju petega kroga modre skupine s 3:0 (21, 23, 20) premagali neposrednega tekmeca Calcit Volleyball in si tako zagotovili po mesto v modri skupini in najboljše izhodišče pred končnico državnega prvenstva.

Izenačen začetek dvoboja, ki je odločal o prvem mestu v modri skupini in najboljšem izhodišču pred končnico državnega prvenstva, je obetal pravi odbojkarski večer v Tivoliju. Pri vodstvu oranžnih zmajev s 6:4 je gostujoči trener Ribič vzel prve pol minute odmora, a se domačini niso ustavili in nanizali še dve zaporedni točki. V nadaljevanju so vseskozi nadzirali potek tekme in se brez težav veselili vodstva na tekmi.

Tudi drugi niz so s točko odprli domačini, a je Calcit kmalu pobegnil za dve točki, zato je tokrat trener Kedačič zahteval pol minute odmora. A gostje niso prepustili vodstva in še naprej vztrajali z dvema oziroma tremi točkami prednosti. Domačini so nato odigrali bolj zbrano in z osvojeno 12. točko povedli ter vodili tudi ob drugem tehničnem odmoru. Nepopustljivi Kamničani se niso predali in z asom Kotnika ponovno povedli, a je že naslednji začetni udarec končal v mreži. Pri vodstvu gostiteljev z 21:18 je gostujoči strateg poklical fante na posvet, ki so takoj zatem nanizali tri točke. Trener Kedačič je odreagiral s pol minute odmora. V izenačeni končnici pa so bili uspešnejši oranžni.

V tretji niz so gostje krenili odločno in na servis Laknerja povedli s 4:0. Klop oranžnih zmajev je zahtevala pol minute odmora, kateri je sledila točka Buculjevića, ki je v nadaljevanju dobro razigraval svoje soigralce, tako da so do prvega tehničnega odmora že prišli do vodstva. Ko je prednost narasla na tri točke, je trener Ribič poskušal prebuditi svoje fante s pol minute odmora. Odbojkarji ACH-ja, pri katerih je nekaj minut na parketu dobil tudi Pleško, pa so trdno držali niti igre v svojih rokah in se veselili končne zmage.