Krka bo izzvala ACH Volley, Triglav pa Calcit

Uncategorized 17. Mar 201716:13 > 16:22

S polfinalnima obračunoma pri ženskah se začenja zaključni turnir Pokala Slovenije, ki ga bo od petka do nedelje gostil Kranj. Prvo srečanje pri moških bodo odigrali odbojkarji ACH Volleyja in Krke, zatem pa se bosta med seboj pomerila še Triglav Kranj in Calcit Volleyball.

Odbojkarji Krke na finalnem turnirju ne veljajo za favorite, še posebej, ker se bodo pomerili s slovenskimi prvaki, ACH Volleyjem. Vendar pa so Novomeščani v letošnji sezoni že dokazali, da lahko igrajo na visoki ravni. “Ne bežimo od vloge favorita,” se je uvodoma pošalil Jože Časar in nadaljeval: “Vsi vemo, kako stvari stojijo, vendar pa je pokal vedno nekaj posebnega. Ena tekma, na kateri je potrebno dobiti tri nize. Proti ACH Volleyju jih bo sicer težko dobiti, a OK Triglav Kranj je že dokazal, da je to mogoče in tudi sami bomo poizkušali narediti vse, da Ljubljančane presenetimo. Imamo dobro ekipo, ki fizično ne zaostaja za drugimi moštvi. Na zadnjih tekmah v prvenstvu so nas pokopale predvsem lastne napake, na račun katerih premagamo sami sebe. V kolikor bi nam jih uspelo odpraviti, sem prepričan, da smo lahko enakovreden tekmec vsem ekipam”.

Tudi kapetan Krke Martin Kosmina verjame, da lahko skupaj s soigralci poskrbi za dobro predstavo: “Motivacije nam skozi sezono ni nikoli zmanjkovalo, bolj smo se soočali s padci zbranosti v igri, imeli smo tudi nekaj smole. Če bomo odigrali na taki ravni, kot smo sposobni in če bodo Ljubljančani imeli nekoliko slabši dan, lahko pokažemo, da še vedno lahko igramo tako dobro, kot smo na začetku sezone in dobimo vsaj kakšen niz oz. še kaj več”.

Kot že rečeno bo na drugi strani mreže stal slovenski prvak, ACH Volley, ki se mu je v lanski sezoni prav pokalni naslov izmuznil iz rok. “Kot so dejali že trenerji in igralci pred mano, se bomo tudi mi na pokalnem turnirju najprej osredotočiti na polfinale, na tekmo s Krko. Zavedamo se, da smo v vlogi favoritov in da si vsi želijo našega skalpa in prav je tako. Potrebno bo na igrišču dokazati, koliko kakšna ekipa velja. Treba bo zmagati in mi si predvsem želimo, da pokalno lovoriko vrnemo v Ljubljano,” je dejal trener Zoran Kedačič.

Ljubljanski kapetan Andrej Flajs se zaveda, da so ekipe na turnirju kakovostne in da bo vloga favorita v vrstah ACH Volley vseeno povzročila nekaj pritiska: “S pokalom smo se začeli ukvarjati šele po finalnem turnirju srednjeevropske lige v Zagrebu, saj smo imeli nekoliko bolj natrpan urnik. A to niti ni pomembno. Vse ekipe, ki bomo nastopile v Kranju, si želimo pokalne lovorike. Med sabo se dobro poznamo, skrivnosti ni. Res je, da smo Krko v prvenstvu letos že dvakrat premagali, a to nič ne šteje. Verjamem pa tudi, da se bomo hitro otresli pritiska. Kranjsko občinstvo poznamo, verjetno nas bodo spremljali tudi naši navijači, Indijanci, in upam, da nam bo tudi njihova spodbuda pomagala do uvrstitve v veliki finale”.

V drugem polfinalnem obračunu se bodo srečali branilci pokalne lovorike, odbojkarji Calcit Volleyballa in kranjski Triglav. Triglavani, ki bodo tudi gostitelji turnirja, računajo na bučno podporo s tribun, hkrati pa so v zadnjem obdobju v zares dobri formi. “Ne glede na to, da so Kranjčani gostitelji zaključnega turnirja, bomo naredili vse, da se uvrstimo v finale. To je naš osnovni cilj, morali pa se bomo predvsem ukvarjati s svojo igro, igrati bomo morali zbrano, potrpežljivo, predvsem pa pokazati to, česar smo trenutno sposobni. Mislim, da se lahko nadejamo dobre tekme. Kranjčani že nekaj časa dokazujejo, da imajo ekipo, ki je sposobna posegati po najvišjih mestih, imajo dobro sestavljeno ekipo in so vedno neugoden nasprotnik. Ampak mi bomo dali vse od sebe ter skušali na tej tekmi zmagati,” je pred srečanjem dejal kapetan kamniške vrste Andrej Štembergar Zupan.

Trener Triglava Kranja Sašo Rop pa pred sobotnim srečanjem razmišlja takole: “V zadnjih letih v slovenskem prostoru prevladujeta ekipi ACH Volleyja in Calcit Volleyballa. Naš cilj je bil, da se jima čim bolj približamo in z majhnimi koraki nam to uspeva. Je pa dejstvo, da je naš klub drugič v zgodovini na zaključnem turnirju pokala Slovenije, tako da kakšnih velikih izkušenj s tem tekmovanjem nimamo. Imamo mlado ekipo in prepričan sem, da bo dvorana polna, naredili pa bomo vse, da se uvrstimo v finale”.

Kapetan Triglava Janko Bregant dodaja: “Veselimo se te tekme veselimo se, da bomo igrali doma. Uvrstitev na zaključni turnir je bila naš osnovni cilj. Razpredati o tem, koliko izkušenj s takimi nastopi imajo igralci Calcita in koliko mi, ne bi imelo smisla. Pred nami je ena tekma, ena priložnost za zmago in želim si, da bi jo izkoristili. In sicer iz dveh razlogov, zaradi kluba, ki zares veliko vlaga v nas in v odbojko na splošno, po drugi strani pa si uspeha želim zaradi soigralcev, predvsem tistih mlajših, ki so željni dokazovanja in ki so tudi sicer naša gonilna sila”.

Ena od novosti bo tudi tekma All Stars 40+, na kateri se bosta med seboj pomerili ekipi nekdanjih slovenskih odbojkarskih reprezentantov, ki jih bomo po dolgem času lahko spremljali v odbojkarski akciji. Udeležbo so potrdili Jasmin Čuturić, Samo Miklavc, Gregor Jerončič, Tomislav Šmuc, Gašper Ribič, Gregor Kumer, Bruno Najdič, Sašo Topovšek, Dejan Fujs, Sebastijan Škorc, Zdravko Bračko, Rasto Oderlap, Matjaž Šiftar, Andrej Terzer, Bruno Najdič, Peter Možič, Damjan Marinko in Gregor Rozman ter Gregor Hribar in Dragutin Baltič kot selektorja.

RAZPORED FINALNEGA TURNIRJA POKALA SLOVENIJA 2016/17

Petek, 17. marec 2017