Po premoru se nadaljuje zaključek DP, pokal le za moške

Odbojka 14. Apr 202114:51 0 komentarjev
ACH Volley Merkur Maribor
Aleš Oblak

Jutri, v četrtek, bosta drugi obračun za tretje mesto odigrala SIP Šempeter in Gen-I Volley, v soboto pa se bo po premoru nadaljeval tudi veliki finale tako v moški kot ženski konkurenci. V ženskem delu z 2:0 v zmagah vodi Calcit Volley, v moškem pa z 1:0 ACH Volley Ljubljana.

Na prvi tekmi v Novi Gorici je SIP Šempeter zanesljivo premagal domači Gen-I Volley, tako da imajo Šempetranke že jutri možnost, da na domačem igrišču potrdijo osvojitev tretjega mesta. Savinjčanke so bile tretje že po rednem delu prvenstva, v polfinalu pa so morale premoč priznati Mariborčankam. Na prvih dveh obračunih v letošnji sezoni so bile sicer uspešnejše Novogoričanke, a so jim varovanke Bena Božiča nato vrnile z enako mero. Obračun v ŠD Šempeter se bo začel ob 19. uri.

V soboto, 17. aprila, bo Calcit Volley ob 20.30 še drugič v finalni seriji gostil Novo KBM Branik. Če so Kamničanke vse tri medsebojne dvoboje rednega dela dobile že po treh nizih, pa so se v velikem finalu za vodstvo z 2:0 v zmagah morale pošteno potruditi – obe srečanji sta se namreč končali šele po petem, odločilnem nizu. Pri Calcit Volleyju upajo, da bodo njihove odbojkarice v soboto na domačem igrišču ubranile naslov slovenskih prvakinj z lanske sezone in skupno še petič dvignile pokal državnih prvakinj. Pri Novi KBM Braniku pa si želijo prvič letos streti Kamničanke, podaljšati finalni niz in ohraniti upanje na osvojitev 17. naslova prvakinj. Morebitna četrta tekma bo 19. aprila v Mariboru, peta pa dva dni pozneje v Kamniku.

Že pred ženskim finalom bomo ob 18. uri spremljali drugo finalno srečanje moških, ki ga bosta odigrala branilec naslova, ACH Volley Ljubljana, in najboljše moštvo rednega dela, Merkur Maribor. Prvi obračun na Štajerskem so zanesljivo dobili Ljubljančani, drugi pa je bil zaradi okužbe s koronavirusom v vrstah Maribora prestavljen. Vsi štirje dvoboji omenjenih ekip v letošnji sezoni so se končali po štirih nizih, na prvih dveh je zmagalo domače moštvo, na zadnjih dveh pa gostujoče. Merkur Maribor skupno lovi tretjo državno krono, Ljubljančani pa že 18. Tretjo finalno tekmo bosta ekipi igrali 20. aprila v štajerski prestolnici, morebitna četrta tekma bo 23. aprila v Ljubljani, peta pa 25. aprila znova v Mariboru.

V soboto bodo sicer odigrani kar trije dvoboji, in sicer se bosta ob 17.30 za tretje mesto udarila še Calcit Volley in Salonit Anhovo. Prvo srečanje v Kanalu so dobili Kamničani, ki so tudi redni del tekmovanja zaključili kot tretji v razvrstitvi, proti kanalski vrsti pa v letošnji sezoni še niso klonili. A v taboru Salonita vseeno upajo, da se bo niz tekem za bronasto odličje po sobotnem srečanju podaljšal.

Zaradi zadnje prekinitve prvenstva je za dekleta zaključek državnega prvenstva tudi zadnje klubsko dejanje za sezono 2020/21, saj jih potem že čakajo reprezentančne obveznosti. To pomeni, da letos ne bomo dobili zmagovalk v tekmovanju za Pokal Slovenije. Bo pa neposredno po koncu državnega prvenstva potekal finalni pokalni turnir za moške, organizator še ni znan.