Po poraznem prvem nizu padel tudi Iran

Odbojka 17. Jun 202118:30 > 18:55 0 komentarjev
Slovenski odbojkarji bodo po četrtem mestu v ligi narodov septembra branili srebro z evropskega prvenstva. Foto: FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v ligi narodov vpisala še deveto zmago in ostaja v igri za polfinale lige narodov. V Riminiju v Italiji je bila po štirih nizih boljša od Irana.

Slovenski odbojkarji so četrti ciiklus tekem v ligi narodov zaključili z zmago proti Iranu, od katerega so bili boljši s 3:1 (-14, 20, 19, 30). Kljub poraznemu začetku, ko je nerešljivo uganko predstavljal iranski blok, so se v nadaljevanju le zbrali in z deveto zmago v elitnem tekmovanju ostajajo v igri za polfinale.

Čeprav je Slovenija tekmo pričela v najmočnejši zasedbi Tonček Štern, Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Čebulj in Kovačič pa je vanjo vstopila katastrofalno in prvi niz praktično izgubila še preden se je ta dobro začel. Iran je povedel s 4:0, v naslednjih minutah pa s serijo kar sedmih zaporednih točk pobegnil na 18:5. Selektor Alberto Giuliani je svoje igralce poskušal predramiti tudi z menjavami, a je bilo proti razpoloženim Irancem vse zaman. Slovenski odbojkarji, ki jim ni šlo prav nič od rok, so uvodni niz izgubili s 14:25.

Slovenci so se še pravočasno predramili in v drugem nizu svojo igro dvignili na precej višjo raven. Vse skupaj se je odrazilo tudi na rezultatu, saj so vodili praktično skozi celoten niz. Tega so dobili s 25:20 in izid poravnali na 1:1.

Začetek tretjega niza je bil izenačen, a je Slovenija že na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo dveh točk, po njem pa vodila celo za plus pet. Vodstvo so slovenski odbojkarji brez težav zadržali in z izidom 25:19 povedli v nizih z 2:1.

Gregor Ropret Gregor Ropret
Gregor Ropret Foto: FIVB
(Foto: FIVB)
Tonček Štern je tekmo proti Iranu sklenil z enajstimi točkami. (Foto: FIVB)

Četrti niz je bil zadnji, a zato tudi najdaljši in najbolj izenačen na tekmi. Bolje so ga začeli Slovenci, nato pa so pobudo prevzeli Iranci in vodili tudi za tri točke. A Slovenija je nasprotnika še pravočasno ujela (20:20), v tesni končnici pa bila bolj zbrana in se po peti zaključni žogi razveselila že devete zmage v ligi narodov.

Iran: Ebadipur 12, Abedini, Maruflakrani 1, Musavi 10, Hazratpurtalatapeh, Golami 9, Kazemi 16, Šarifi, Mojarad, M. Salehi 17, A. Salehi, Esfandiar, Sadat 2.

Slovenija: T. Štern 11, Pajenk 9, Kozamernik 7, Šket, Gasparini 2, Vinčić, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret 2, Urnaut 17, Čebulj 21, Možič.